• Посилання скопійовано

Включення премії до денного заробітку при розрахунку відрядження

Чи включається в денний заробіток (для порівняння з середньоденним заробітком для оплати днів відрядження) місячна премія, якщо така премія нараховується не кожного місяця? Чи включається до денного заробітку (для порівняння з середньоденним заробітком для оплати днів відрядження) квартальна премія, яка нарахована в місяці відрядження за попередній квартал?

Денна заробітна плата розраховується, виходячи із заробітної плати, передбаченої трудовим (колективним) договором,  і розмір такої оплати не може бути нижчим від середнього заробітку (ст. 121 КЗпП). Тобто, це звичайна зарплата за робочий день, яку б отримав працівник, не перебуваючи у відрядженні. При цьому до денного заробітку включаються всі елементи заробітної плати (оклад, доплати, надбавки, премія, індексація). 

Таким чином, при визначенні денної виплати з метою порівняння її із середньою зарплатою щомісячна премія, нарахована за місяць (місяць в місяць), за який нараховується відрядження, включатиметься до розрахунку. А от при визначенні денної зарплати з метою порівняння її із середньою зарплатою премія нарахована за попередній місяць та квартальна премія не враховується, попри те, що така премія та/або її частина включається до розрахунку середньоденної зарплати.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Чи обов'язково має бути зарплата 20 000 грн, якщо підприємство отримало статус критично важливого?
    Підприємству надали статус критичного. Щоб цей статус не втратити, чи потрібно нараховувати надалі середню зарплату по підприємству 20 тис. грн і чи потрібно нараховувати не менше 20 тис. грн тільки заброньованим чи всім військовозабов'язаним?
    24.03.20253 1061
  • Індексація зарплати на новоствореній фірмі
    На фірмі, створеній 10.05.2024 р., робочі місця створені 31.05.2024 та 31.07.2024 р. Чи індексувати зарплату в листопаді та грудні, якщо оклади від 12000,00 грн?
    17.12.2024554
  • Виплата зарплати працівника сторонній особі
    У зв'язку із арештом рахунків, працівник звернувся із проханням виплатити його зарплату (100% суми) третій особі. Чи має право підприємство виплатити його зарплату третій особі? Які податкові наслідки для підприємства можуть виникнути у разі такої виплати: родичу 1 ступеня спорідненості, сторонній особі? Як правильно відобразити дану виплату в додатках Д1, Д4 єдиної звітності?
    12.12.20241 271
  • Зменшення зарплати працівникам через фінансовий стан підприємства
    Які є варіанти зменшення зарплати працівникам на постійній основі, у зв'язку із тяжким фінансовим станом компанії (великі збитки) та поступовим зменшенням обсягів продажів? Чи є у період воєнного стану якісь особливості?
    25.11.20241 009
  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202453