• Посилання скопійовано

Включення квартальної премії, яка є більшою після розподілення, в розрахунок відпускних

Як провести розподілення премії нарахованої за ІІ квартал 2021 р., для включення в розрахунковий період відпускних, якщо фактично працівник відпрацював у ІІ кварталі лише 20 робочих днів, а за вересень-жовтень фактично відпрацював 40 робочих днів?

Премії (в тому числі за місяць) та інші заохочувальні виплати за підсумками роботи за певний період під час обчислення середньої заробітної плати враховуються в заробіток періоду, який відповідає кількості  місяців,  за які вони нараховані, починаючи з місяця, в якому  вони нараховані. Для цього до заробітку відповідних місяців розрахункового   періоду   додається   частина,  яка  визначається діленням   суми   премії   або  іншої  заохочувальної  виплати  за підсумками  роботи  за  певний  період на кількість відпрацьованих робочих  днів  періоду,  за  який вони нараховані, та множенням на кількість  відпрацьованих  робочих  днів  відповідного  місяця, що припадає  на  розрахунковий  період (абз. 3 п. 3 розділу ІІІ Порядку №100).

Із запитання виходить, що сума квартальної премії, після розподілення, яка включається до визначення середньоденної зарплати для розрахунку суми відпускних, більше фактично нарахованої премії. Така ситуація теж можлива. Це пов'язано з розбіжністю кількості відпрацьованих днів (20 р.днів) (через лікарняний, відпустку тощо), за які нараховано квартальну премію, з кількість відпрацьованих днів працівником за місяці розрахункового періоду після розподілення (40 р.днів).

Також, роботодавці мають право самостійно ухвалювати рішення щодо розрахунку середньої заробітної плати, який на їх думку є логічним і економічно обґрунтованим і зрозумілим. Таке право роботодавцю надає ст. 21 Закону про оплату праці. Прийняте рішення має бути закріплене роботодавцем в колективному договорі чи іншому внутрішньому акті підприємства. При цьому умови договорів про працю, які погіршують становище працівників у порівнянні з законодавством України про працю, є недійсними (ст. 9 КЗпП).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202436
  • Облік доплат за шкідливі умови праці
    Доплата за роботу в шкідливих та важких умовах праці не входить у фонд заробітної плати та згідно з наказом по підприємству сплачуються за кошти підприємства. Які бухгалтерські проведення при нарахуванні таких доплат повинні бути?
    27.09.20242771
  • Індексація при періодичному піднятті окладів після їх зниження у 2022 році
    Останнє підвищення окладу за посадою до суми 12000 грн відбулося 01.01.2021 р. З 01.04.2022 р. оклад за посадою був зменшений до 6500 грн і надалі збільшувався разом з підвищенням мінімальної заробітної плати. З 01.04.2024 р. оклад 8000 грн, базовий місяць для нарахування індексації – грудень 2023 р. З якого періоду потрібно буде змінити базовий місяць: з дати, коли оклад перевищить 12000 грн?
    24.09.202446
  • Індексація при зниженні та (не) піднятті окладів
    Працівникові не підвищували оклад з 01.01.2015 року. Як нараховувати індексацію? У працівника до 2021 року була ставка 12 000 грн, в 2022 році зменшили оклад до 7 000 грн. В січні 2024 року було підняття зарплати і підвищили оклад до 8500 грн. Як нараховувати індексацію?
    04.09.202484
  • Які є ризики при виплаті зарплати працівника за його розпорядженням на рахунок іншої людини?
    Працівник подав роботодавцю заяву про те, щоб його зарплату перераховувати на рахунок іншої людини. Наскільки ризикованою є така практика?
    30.07.20241 105