• Посилання скопійовано

Компенсація працівнику за роботу у вихідний та святковий дні

Працівник працював 9 травня (святковий день), 10 травня він отримав день відпочинку, - 23 травня (субота, вихідний день), 25 травня він отримав день відпочинку. Як нараховувати зарплату працівнику за роботу 9 травня та 23 травня?

Відповідно до положень ст. 107 КЗпП,  робота  в святковий (неробочий) день оплачується у подвійному розмірі:

  • відрядникам - за подвійними відрядними розцінками;
  • працівникам,   праця  яких  оплачується  за  годинними  або денними ставками,  -  в  розмірі  подвійної  годинної  або  денної ставки;
  • працівникам,  які одержують місячний  оклад,  у  розмірі одинарної годинної ставки зверх окладу,  якщо робота у святковий і неробочий день провадилась в межах місячної норми робочого часу, в розмірі  подвійної  годинної  або денної ставки понад оклад,  якщо робота провадилась понад місячну норму праці. Оплата в зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святкові і неробочі дні. 

Крім подвійної оплати,  за бажанням працівника, який працював у святковий  (неробочий) день,  йому може бути наданий інший день відпочинку, який не оплачується та є вихідним днем. 

Компенсація або заміна підвищеної оплати за роботу у святкові та  неробочі  дні наданням іншого дня відпочинку законодавством не передбачена. 

У разі  залучення   згідно   з   законодавством   до   роботи працівників  у  вихідні  дні,  які  є  загальними  вихідними днями (субота,  неділя) або визначені за графіком роботи (змінності), робота   у   такі   дні   оплачується  в  подвійному  розмірі  або компенсується іншим днем відпочинку з оплатою  роботи  у  вихідний день  в одинарному розмірі.  Термін надання іншого дня відпочинку визначається за згодою сторін (лист Мінпраці №853/13/84-09).

Отже, у даному випадку слід діяти так:

1) За роботу 23 травня (вихідний день) надати вихідний або здійснити подвійну оплату. Оскільки уже надано вихідний 25 травня, подвійно оплачувати за роботу 23 травня не потрібно;

2) За роботу 9 травня (святковий день), обов’язково слід оплатити у подвійному розмірі, незважаючи на те, що 10 травня вже було надано день відпочинку.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Чи обов'язково має бути зарплата 20 000 грн, якщо підприємство отримало статус критично важливого?
    Підприємству надали статус критичного. Щоб цей статус не втратити, чи потрібно нараховувати надалі середню зарплату по підприємству 20 тис. грн і чи потрібно нараховувати не менше 20 тис. грн тільки заброньованим чи всім військовозабов'язаним?
    24.03.20253 1351
  • Індексація зарплати на новоствореній фірмі
    На фірмі, створеній 10.05.2024 р., робочі місця створені 31.05.2024 та 31.07.2024 р. Чи індексувати зарплату в листопаді та грудні, якщо оклади від 12000,00 грн?
    17.12.2024554
  • Виплата зарплати працівника сторонній особі
    У зв'язку із арештом рахунків, працівник звернувся із проханням виплатити його зарплату (100% суми) третій особі. Чи має право підприємство виплатити його зарплату третій особі? Які податкові наслідки для підприємства можуть виникнути у разі такої виплати: родичу 1 ступеня спорідненості, сторонній особі? Як правильно відобразити дану виплату в додатках Д1, Д4 єдиної звітності?
    12.12.20241 275
  • Зменшення зарплати працівникам через фінансовий стан підприємства
    Які є варіанти зменшення зарплати працівникам на постійній основі, у зв'язку із тяжким фінансовим станом компанії (великі збитки) та поступовим зменшенням обсягів продажів? Чи є у період воєнного стану якісь особливості?
    25.11.20241 011
  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202454