• Посилання скопійовано

Як розрахувати оплату за дні перебування у відрядженні?

Як правильно нарахувати оплату праці працівнику за дні перебування у відрядженні, якщо перед направленням у це відрядження він перебував у відрядженнях два місяці поспіль, і за ці місяці оплату праці нараховано у розмірі середнього заробітку?

Відповідно до ч. 4 ст. 121 КЗпП, оплату праці за виконану відрядженим працівником роботу проводять за умовами трудового чи колективного договору, але не нижче за середній заробіток. У разі, якщо оплата за умовами трудового договору вища, працівникові за дні відрядження виплачують заробітну плату (як за робочі дні). На цьому наголошує Мінсоцполітики в листі від 05.03.2012 р. №204/13/184-12.

Для розрахунку середнього заробітку для oплати відрядження приймаються виплати зa останніх два календарні місяці роботи, передуючих події, з якою пов'язaна відповідна виплата (абз. 3 Порядку №100).

Чaс, протягом якого працівник не пpацював з поважних причин та зa ним не зберігався заробіток aбо зберігався частково, виключається з pозрахункового періоду для оплати відрядження (згідно з абз. 6 п. 2 Пoрядку №100).

Аналогічно з розрахункового періоду виключаємо періоди, за які зберігався середній заробіток. Зокрема, це відпустки (щорічні, учбові, чорнобильські, відпустки на дітей, час підвищення кваліфікації, виконань суспільних обов'язків, дні відрядження, за які зберігається середній заробіток).

У випадку ж  якщо  два місяці повністю  виключається з розрахункового періоду, на нашу думку, слід керуватися нормами абз. 4 п. 2 Порядку  №100, а саме: якщо протягом останніх двох календарних місяців працівник  не працював,  середня  заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за  попередні  два  місяці  роботи.  Якщо  і  протягом цих місяців працівник  не  відпрацював жодного робочого дня, середня заробітна плата  обчислюється відповідно до останнього абзацу п. 4 Порядку №100, тобто виходячи з посадового окладу. Тобто в розрахунок беруться виплати за попередні два місяці, розраховується середня зарплата та порівнюється з денним заробітком.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Чи обов'язково має бути зарплата 20 000 грн, якщо підприємство отримало статус критично важливого?
    Підприємству надали статус критичного. Щоб цей статус не втратити, чи потрібно нараховувати надалі середню зарплату по підприємству 20 тис. грн і чи потрібно нараховувати не менше 20 тис. грн тільки заброньованим чи всім військовозабов'язаним?
    24.03.20253 1371
  • Індексація зарплати на новоствореній фірмі
    На фірмі, створеній 10.05.2024 р., робочі місця створені 31.05.2024 та 31.07.2024 р. Чи індексувати зарплату в листопаді та грудні, якщо оклади від 12000,00 грн?
    17.12.2024554
  • Виплата зарплати працівника сторонній особі
    У зв'язку із арештом рахунків, працівник звернувся із проханням виплатити його зарплату (100% суми) третій особі. Чи має право підприємство виплатити його зарплату третій особі? Які податкові наслідки для підприємства можуть виникнути у разі такої виплати: родичу 1 ступеня спорідненості, сторонній особі? Як правильно відобразити дану виплату в додатках Д1, Д4 єдиної звітності?
    12.12.20241 275
  • Зменшення зарплати працівникам через фінансовий стан підприємства
    Які є варіанти зменшення зарплати працівникам на постійній основі, у зв'язку із тяжким фінансовим станом компанії (великі збитки) та поступовим зменшенням обсягів продажів? Чи є у період воєнного стану якісь особливості?
    25.11.20241 011
  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202455