Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Як можна використати переплату з ПДВ у разі подання УР?

У зв’язку з поданням УР до декларації з ПДВ у березні 2020 року (збільшено суму ПК) в інтегрованій картці платника податків виникла переплата. За лютий 2020 року виникає сума до сплати. Чи може вона бути погашена за рахунок переплати? Як можна повернути переплату?

Пунктом 201.5-1 ПКУ передбачено, що кошти до державного бюджету в сумі податкових зобов’язань з ПДВ, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду перераховуються з рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника.

Переплата на особовому рахунку, яка виникла внаслідок подання УР, яким було збільшено суму ПК з ПДВ, може бути використана платником податку двома шляхами:

  • або за рахунок неї можуть бути сплачено суми зобов’язання з ПДВ, що виникнуть при поданні наступних УР, якими буде збільшено суму ПЗ;
  • або шляхом повернення такої суми у порядку, встановленому ст. 43 ПКУ.

Таким чином, для перерахування до бюджету суми ПДВ, визначеної у податковій звітності платника за результатами звітного періоду, платнику необхідно у терміни, встановлені Кодексом для самостійної сплати податкових зобов'язань з ПДВ, забезпечити наявність такої суми на електронному рахунку без урахування переплат, що обліковуються в ІКПП.

Своєю чергою, як було зазначено вище, сума переплати, яка відображається в ІКПП, може бути повернута на електронний ПДВ рахунок платника податку у порядку, встановленому ст. 43 ПКУ.

Отже, сума переплати не може бути автоматично врахована, а повинна знаходитись на електронному рахунку платника податку для подальшого її списання органом казначейства.

Тобто, платнику податків необхідно спочатку повернути суму переплати на свій електронний ПДВ рахунок (у повному розмірі – 300 тис. грн), а вже після цього з електронного рахунку ця сума може бути списана в рахунок погашення поточних зобов’язань з ПДВ.

Для повернення коштів на електронний рахунок треба подати заяву в довільній формі. За загальним правилом, не пізніше, ніж через 5 робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником заяви податківці повинні подати висновок Держказначейству про зарахування відповідної суми коштів на електронний ПДВ-рахунок (пп. 43.5 ПКУ).

 

Повернення коштів

Крім того, підприємство має право відповідно до пп. 200-1.5 ПКУ повернути кошти з електронного рахунку платника у СЕА ПДВ кошти вже на поточний рахунок платника ПДВ за заявою. Така заява подається за встановленою формою, у складі податкової звітності з ПДВ (додаток 4), у розмірі суми коштів, яка перевищує суму задекларованих до сплати до бюджету податкових зобов’язань у цій декларації та суми податкового боргу з податку.

При цьому, подання додатку у вигляді платіжного доручення (або його копії) на сплату коштів внаслідок якої виникла переплата з ПДВ не передбачено ані у разі повернення коштів з бюджету на електронний рахунок платника податку, ані у разі подальшого їх повернення на поточний рахунок платника.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Декларація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі