• Посилання скопійовано

Помилка в номері накладної – не підстава для виключення сум ПДВ зі складу податкового кредиту

Як виправити помилку у номері податкової накладної?

Згідно з п. 21  Порядку заповнення податкової накладної у разі складання розрахунку коригування з метою виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, в розрахунку коригування зазначаються виправлені дані.

Не допускається виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера.

Позиція ДФСУ щодо можливості чи неможливості виключення з ЄДР безпідставно виписаної податкової накладної часто змінюється. В листі від 09.06.2015 р. №11999/6/99-99-19-01-01-15, податківці стверджували у разі помилкового оформлення зайвої податкової накладної (двічі на одне постачання), податківці зазначили: "у випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг (складення двох податкових накладних на одну операцію з постачання товарів/послуг) платник податку має право скласти розрахунок коригування до помилкової (другої) податкової накладної. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН у встановленому порядку".

Таким чином, в цьому випадку продавець має скласти нову податкову накладну з правильним номером та зареєструвати її в ЄРПН. Щоб уникнути задвоювання податкових зобов’язань, постачальник складає розрахунок коригування. Він буде повторювати дані помилкової податкової накладної, але зі знаком «мінус» в графі «кількість». Такий розрахунок коригування реєструє покупець.

Проте зауважимо, що з 1 січня 2016 року набрала чинності новий абз. 17 п. 201.10  ПКУ. Так, податкова накладна, що містить помилки в обов’язкових реквізитах (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту.

Отже, згідно з цією нормою, якщо помилку в номері ПН зроблено після 01.01.2016 р., така помилка не є підставою для виключення сум ПДВ зі складу податкового кредиту покупця.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Операції факторингу: що з ПДВ?
    ТОВ планує відступити право грошової вимоги за договором факторингу. Чи є дана операція об’єктом оподаткування ПДВ?
    14.06.202418
  • Коригування вартості товару після зміни статусу платника ПДВ
    ТОВ-платник ПДВ придбало товар у неплатника. Відвантаження – перша подія. На дату оплати продавець вже став платником ПДВ. Оплата здійснюється в національній валюті, але перераховується відносно курсу НБУ. Під час оплати необхідно сплатити/повернути різницю, що виникає при перерахунку зобов’язань, виражених в умовних одиницях (сумову різницю). Чи необхідно оподаткувати ПДВ таку різницю?
    13.06.2024151
  • Транспортно-експедиційні послуги від нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство уклало договір транспортно-експедиційних послуг з польською компанією: на подачу на склад контейнерів для перевозки металу, їх доставку автомобілями на термінал залізниці, послуги перевантаження на залізничні платформи, залізничний фрахт до кордону України, залізничний фрахт від кордону до Києва по території України. Чи є ця операція об’єктом оподаткування ПДВ?
    10.06.202441
  • Аванс повернено правонаступнику замовника послуг: що з ПДВ?
    Підприємство оплатило аванс за послуги постачальнику. Потім це підприємство увійшло як філія до складу іншого підприємства. Постачальник повернув цей аванс вже правонаступнику – головному підприємству, у складі якого підприємство-платник тепер перебуває як філія. Як відкоригувати ПДВ?
    07.06.202421
  • Оподаткування отриманих благодійних коштів, закупівлі і передачі обладнання Національній поліції
    Українська компанія отримала кошти від іноземного благодійника для закупівлі обладнання та послуг в Україні, щоб передати це обладнання як гуманітарну допомогу ГУ Національної поліції. Чи повинна українська компанія при отриманні коштів від благодійника оподатковувати це надходження і виписувати ПН?
    06.06.202425