• Посилання скопійовано

Положение об оплате труда заключается согласно устава или колдоговора

В каких случаях фирма имеет право не заключать Положение об оплате труда? Обязательно ли оно на предприятии? Зависит ли факт заключения Положения об оплате труда от количества работников? Какие штрафы предусмотрены за его отсутствие и кто налагает?

Кодекс законов о труде, Закон України “Про оплату труда”, другие нормативно-правовые акты в сфере трудовых правоотношений не предусматривают обязанности заключать такие внутренние документы как Положение об оплате труда.

Однако, согласно ст. 13 Кодекса законов о труде указывает на то, что в случае заключения коллективного договора до его текста включают такую информацию как нормирование и оплату труда, установления форм, систем, размеров заработной платы и других видов трудовых выплат (доплат, надбавок, премий и др.).

Подавляющее большинство предприятий предусматривают эти условия отдельным приложением к коллективному договору, который и называют Положение об оплате труда. В некоторых случаях, заключения такого Положения об оплате труда предусматривается в условиях Устава (учредительном договоре, и т. п.) хозяйственного общества. В таком случае, по нашему мнению, заключение этого документа является обязательным.

Однако, на сегодняшний день порядок заключения коллективного договора регулируется Законом Украины "О коллективных договорах и соглашениях" от 01.07.93 г. №3356-XII, которым не оговорены условия или обстоятельства, при которых заключение коллективного договора является обязательным.

Поэтому, по нашему мнению, необходимость заключения Положения об оплате труда должно быть предусмотрено или уставом (учредительным договором, и т.п.), или коллективным договором. Иначе, его заключение на предприятии не является обязательным.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Оформлення працівника - сумісника на час декретної відпустки бухгалтера
    Бухгалтер (єдиний) з 18.11.2024 р. йде у відпустку по вагітності та пологах на 126 днів. Далі вона планує вийти на роботу після закінчення лікарняного. На цей період (126 днів) підприємство планує прийняти сумісника на виконання обов'язків бухгалтера. Як оформити такого сумісника? Які потрібні накази, повідомлення до ДПС тощо?
    22.11.202490
  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202449
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202434
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024384
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202426