Насамперед зазначимо, що на сьогодні застосовувати податкові різниці для коригування фінрезультату, обчисленого на підставі бухобліку, необхідно платникам податку на прибуток із річним обсягом доходу більше 20 млн грн. Якщо саме такі платники податку на прибуток проводили дооцінку основних засобів, то на підставі п. 138.1 ПКУ вони збільшують фінрезультат до оподаткування на суму уцінки та втрат від зменшення корисності основних засобів, включених до витрат звітного періоду відповідно до П(С)БО або МСФЗ.
Водночас їм потрібно зменшити фінрезультат до оподаткування на суму дооцінки та вигід від відновлення корисності основних засобів в межах попередньо віднесених до витрат уцінки та втрат від зменшення корисності основних засобів відповідно до П(С)БО або МСФЗ (п. 138.2 ПКУ).
Тобто фінрезультат до оподаткування на суму дооцінок не збільшується у випадку, якщо у попередніх звітних періодах уцінка не проводилась.
Тепер перейдемо до наслідків у нарахуванні амортизації після проведення дооцінки. На сьогодні розділ ІІІ ПКУ не містить норм, які б забороняли збільшувати вартість основних засобів, яка підлягає амортизації, на суму дооцінки. Цей розділ ПКУ не містить також норм щодо додаткових коригувань, які призведуть до перегляду та зменшення нарахованої амортизації, у зв’язку з тим, що вартість основних засобів перецінилась.
Отже, дооцінка основних засобів може включатися до вартості основних засобів та амортизуватися для цілей податкового обліку. Відповідну думку з цього приводу висловили й податківці у листі від 04.12.2015 №26508/10/28-10-06-11.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити