• Посилання скопійовано

Ремонт орендованого приміщення: бухоблік та оподаткування

Підприємство орендує приміщення у юрособи. Орендодавець вирішив зробити капітальний ремонт. У 2015 році підприємство сплачує 700 000,00 грн за матеріали в рахунок оренди на майбутні періоди. В договорі вказано, що орендар має право за рахунок власних коштів проводити капітальний ремонт. Як оформити ці кошти в бухобліку? Що буде з податком на прибуток?

Відповідно до приписів ст. 776  ЦКУ поточний ремонт має бути здійснений орендарем та здійснюється за його рахунок. Якщо ж мова йде про капітальний ремонт, він здійснюється за рахунок орендодавця. Це загальні приписи чинного законодавства, проте всі питання, пов'язані з ремонтами можуть бути прописані у договорі оренди приміщення і іншим чином, зокрема, що вартість будматеріалів фінансує орендодавець, а орендар здійснює ремонтні роботи або ж що орендодавець оплачує частину капітального ремонту в рахунок майбутніх орендних платежів. 


В ситуації, коли між орендодавцем та орендарем є домовленість про врахування сплаченої передоплати 700 000 грн. в рахунок майбутніх орендних платежів, скористатися п.8 П(С)БО 14 і віднести понесені витрати  на поліпшення об'єкта операційної оренди  із віднесенням їх на субрах. 117 «Інші необоротні матеріальні активи» не вдастся, адже ці витрати враховуються в рахунок майбутніх зобов’язань орендаря – і це є ключовий аспект для обліку. Сплачені таким чином наперед орендні платежі будуть  спочатку зафіксовані на рах.39 "Витрати майбутніх періодів", а потім кожного місяця поступово і систематично списуватися на витрати орендаря (рах. 91, 92, 93, 94). Наприклад, місячний орендний платіж становить 40 000 грн., отже останнім днем місяця в обліку буде відображено проведення Дт 91, 92, 93, 94 Кт 39 на суму 40 000 грн. В розрізі податку на прибуток факт передчасної сплати орендних платежів жодних чином не відобразиться, такі суми систематично будуть списані на витрати і зменшать в загальному порядку оподатковуваний прибуток підприємства.

Якщо ж орендар оплачує вартість будівельних матеріалів напряму на рахунок продавця і документи на придбання будуть оформлені на нього, то ситуація дещо інша. Придбання будматеріалів безпосередньо на орендаря змусить їх оприбуткувати на рах.205, а при ремонті – передати орендодавцеві і зробити взаємозалік по орендним платежам. Тут існує значний ризик трактування податківцями при перевірці операції передачі будматеріалів на користь орендодавця поставкою в розрізі ПДВ і, як наслідок, із нарахуванням ПЗ з ПДВ на всю суму будматеріалів, що передаються. Тому у випадку, якщо операція ще не здійснена, радимо оформити її за першим варіантом: перерахувати 700 000 грн. напряму орендодавцю і систематично списувати ці витрати в сумі орендної плати.

 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202447
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202438
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202446
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485
  • Насіння кукурудзи власного виробництва надано клієнту безкоштовно: нюанси оподаткування
    Підприємство – виробник планує надати вирощене насіння кукурудзи клієнту безкоштовно як рекламний продукт для подальшої співпраці. Який порядок оподаткування даної операції ПДВ та податком на прибуток?
    04.03.202433