• Посилання скопійовано

Мінімальний строк податкової амортизації при переході на застосування податкових різниць

Підприємство – платник податку на прибуток не коригувало фінрезультат до оподаткування на податкові різниці, а потім перейшло на застосування таких різниць. Як застосовуються мінімальні строки податкової амортизації при переході на застосування податкових різниць?

Прямої відповіді на це питання ПКУ не містить.

Але є консультації податкової служби з цього питання.

Наприклад, читаємо відповідь ДПС на питання в ЗІР (102.05): «Як визначається балансова вартість ОЗ та строки корисного використання (експлуатації) об’єкта ОЗ для розрахунку податкової амортизації, якщо в попередніх роках платник податку на прибуток не застосовував коригування фінансового результату до оподаткування відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ?».

ДПС відповідає, що платник податку на прибуток, який у попередніх податкових (звітних) роках не застосовував коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань, визначених пп. 140.4.8 та пп. 140.5.16 ПКУ, визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ, зокрема, при нарахуванні амортизації необоротних активів відповідно до пп. 138.1, 138.2 ПКУ, з метою нарахування податкової амортизації згідно з пп. 138.3.1 ПКУ визначає балансову вартість необоротних активів за правилами бухгалтерського обліку станом на 01 січня податкового (звітного) року, починаючи з якого він коригує фінансовий результат до оподаткування на всі різниці, передбачені розд. ІІІ ПКУ.

При цьому строки корисного використання (експлуатації) об’єкта основних засобів для розрахунку амортизації визначаються згідно з даними бухгалтерського обліку з дати введення їх в експлуатацію. Якщо строки корисного використання (експлуатації) об’єкта основних засобів в бухгалтерському обліку є меншими, ніж мінімально допустимі строки амортизації основних засобів, то для розрахунку амортизації використовуються строки, встановлені пп. 138.3.3 ПКУ, а якщо є більшими, ніж ті, що встановлені цим підпунктом, то для розрахунку амортизації використовуються строки корисного використання (експлуатації) об’єкта основних засобів, встановлені в бухгалтерському обліку.

Наприклад, підприємство придбало автомобіль, встановивши строк експлуатації 4 роки. Вартість, яка амортизується – 500 000 грн., застосовується прямолінійний метод амортизації. Автомобіль амортизувався 2 роки, нарахована амортизація за цей час 200 000 грн., після чого підприємство стало застосовувати податкові різниці за розділом ІІІ ПКУ.

За таких умов вартість, яка буде амортизуватися в податковому обліку, складе 300 000 грн (500 000 – 200 000). Але згідно з пп. 138.3.3 ПКУ мінімальний строк амортизації для автомобіля 5 років. З початку амортизації пройшло вже 2 роки, тому для потреб податкової амортизації потрібно буде амортизувати 3 роки (5 – 2).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»