• Посилання скопійовано

Расходы по налогу на землю, если у земли два пользователя

В марте 2011 года юрлицом «Рога и копыта» был начислен налог на землю в сумме 5000 грн.т.к. договор на Землю оформлен на юрлицо «Рога и копыта», но землей пользуется еще один собственник («Рога без копыт», который получил часть земли в результате продажи здания и по настоящее время договор на землю не переоформил, составлен акт на компенсацию им затрат в сумме 2000 грн. В апреле 2011 года, «Рога без копыт» перечислили компенсацию в сумме 2000 грн. «Рогам и копытам» и данный налог был оплачен в сумме 5000 грн. Так же в июне 2011 года был начислен налог на землю и в июле (3 кв.) был оплачен. Вопрос. Как мне рассчитать доходы и затраты во 2-м кв.? Я, по идее, налог на Землю за март м-ц включать в расходы не имею права , т.к. они были включены в расходы в 1 кв., ... а июнь — попадает в расходы или нет? В свою очередь сумма компенсации мартовского налога в апреле — это, по идее, уже доход без расходов, или не доход ???? За июнь я плачу в июле, хотя момент возникновения обязательств — июнь. Такая же ситуация по всем коммунальным расходам (в т.ч. и за телефон). Прошу Вас — объясните правильность включения этих доходов и расходов.

Із прийняттям Податкового кодексу України (далі — ПКУ) з 01.04.2011 року кардинально змінився підхід до визнання доходів та витрат у податковому обліку: на зміну «правилу першої події» прийшов метод нарахування. Таким чином:
— датою отримання доходів, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, є звітний період, у якому такі доходи визнаються згідно з цією статтею, незалежно від фактичного надходження коштів (метод нарахувань) (пп. 137.4 ст. 137 ПКУ);
— інші витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку (п. 138.5 ст. 138 ПКУ);
— датою здійснення витрат, нарахованих платником податку у вигляді сум податків та зборів, вважається останній день звітного податкового періоду, за який проводиться нарахування податкового зобов'язання з податку та збору (пп. 138.5.1 п. 138.5 ст. 138 ПКУ).
Отже, у 1-му кварталі 2011 року підприємству слід було за правилом першої події (за датою нарахування податку на землю) включити всю суму податку за 1-ий квартал до складу валових витрат. В свою чергу, слід також було відобразити у складі валових доходів нараховану суму компенсації з податку за 1-ий квартал (в т.ч. за березень). Таким чином, за отриманою компенсацією березневого податку у квітні вже доходи не виникають, оскільки вони мали бути відображені у 1-му кварталі.

Що стосується доходів і витрат 2-го кварталу, то ситуація наступна:
— до складу витрат включається сума нарахованого податку за квітень-червень 2011 р., при цьому нарахований податок за червень включається до складу витрат на дату останнього дня звітного періоду, тобто 30.06.2011 р.;
— до складу доходів слід включати нараховану компенсацію земельного податку за квітень-червень 2011 р. на підставі оформлених актів за цей період.

Таким чином, сплата податку та отримання компенсації за червень у липні не впливатимуть на формування ні доходів ні витрат.

Щодо відображення витрат на комунальні послуги, то слід дотримуватись аналогічного підходу: їх слід відображати у звітному періоді їх здійснення (у червні — за червень) на підставі оформлених актів. Компенсацію зазначених витрат слід відображати у складі доходів звітного періоду у якому такі доходи визнаються (у червні — за червень), незалежно від фактичного надходження коштів (метод нарахувань).

Галина Шулак

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: Контракти-Аудит

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Заповнення декларації про майновий стан, якщо фізособа додатково подає два Звіти про КІК
    Фізособа разом з декларацією про майновий стан і доходи подає два Звіти про КІК – за 2022 і 2023 роки. Як у цьому разі складати додатки КІК і заповнювати декларацію?
    29.04.202427
  • Фізособа отримала дивіденди від КІК не в повному обсязі: як відобразити в декларації про доходи?
    Фізособа, контролююча особа іноземної компанії, у 2023 р. отримала дивіденди за 2023 р. не в повному обсязі. Остаточний розрахунок буде проведено у 2024 р. У 2023 р. ФО була резидентом України. Як показати суму доходу від дивідендів в декларації про майновий стан та доходи? В які строки фізособа має сплатити податок на доходи та військовий збір по такій декларації?
    22.04.202461
  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202453
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202439
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202448