• Посилання скопійовано

Які податкові наслідки експорту послуг «Дизайн» платником єдиного податку та ПДВ?

Приватне підприємство на єдиному податку з ПДВ планує провести експорт послуг «Дизайн» (малюнок). Чи можливо це для підприємства? Що для цього потрібно?

Види діяльності, що унеможливлюють перебування суб'єктів господарювання (юросіб та фізосіб – підприємців) на спрощеній системі оподаткування, наведені у п. 291.5 ПКУ. Діяльність з постачання послуг дизайну нерезидентам серед них відсутня (тобто вона є можливою для платників єдиного податку).

Відповідно до пп. «б» п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, згідно зі ст. 186 ПКУ.

Поняття «експорт послуг» у чинній редакції ПКУ відсутнє, замість нього є визначення місця надання послуг – п. 186.2 та п. 186.3 ПКУ.

У разі постачання послуг з дизайну необхідно визначитися з передачею нерезиденту майнових прав на дизайн (малюнок). Оскільки об'єктами права інтелектуальної власності є, зокрема, твори живопису, архітектури, скульптури та графіки, а також фотографічні твори (ст. 420 та 433 ЦКУ).

У пп. 14.1.185 ПКУ постачання послуг визначено як будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав щодо таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

При цьому пп. 14.1.225 ПКУ передбачено, що роялті – це будь-який платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об'єкта права інтелектуальної власності, а саме на будь-які літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп'ютерні програми, інші записи на носіях інформації, відео- або аудіокасети, кінематографічні фільми або плівки для радіо- чи телевізійного мовлення, передачі (програми) організацій мовлення, інших аудіовізуальних творів, будь-які права, які охороняються патентом, будь-які зареєстровані торговельні марки (знаки на товари і послуги), права інтелектуальної власності на дизайн, секретне креслення, модель, формулу, процес, права інтелектуальної власності на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау).

Не вважаються роялті платежі, отримані, зокрема, за придбання примірників (копій, екземплярів) об'єктів інтелектуальної власності, які втілені в електронній формі, для використання за своїм функціональним призначенням для кінцевого споживання.

Місцем надання майнових прав інтелектуальної власності, створення за замовленням та використання об'єктів права інтелектуальної власності, у т. ч. за ліцензійними договорами вважається місце, у якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання (пп. «а» п. 186.3 ПКУ).

ДФС в ІПК від 07.06.2017 р. №523/6/99-99-15-03-02-15/ІПК повідомляє: у разі, якщо резидент - платник ПДВ (постачальник послуг) надає нерезиденту (отримувачу послуг) майнові права інтелектуальної власності на об'єкт інтелектуальної власності, то така операція не є об'єктом оподаткування ПДВ. Оскільки місцем постачання вказаних послуг вважається місце, у якому зареєстрований нерезидент, тобто за межами митної території України.

Згідно з пп. 196.1.6 ПКУ не є об'єктом оподаткування операції, зокрема з виплат роялті у грошовій формі. У разі, якщо умовами цивільно-правового договору, укладеного між постачальником та покупцем, передбачено надання останньому права на використання об'єкта права інтелектуальної власності без можливості його продажу або здійснення відчуження в інший спосіб, то отримання постачальником платежу від покупця як винагороди за надання такого права на використання для цілей оподаткування ПДВ визначається як роялті. Така операція відповідно не є об’єктом оподаткування ПДВ (лист ДФС від 12.09.2016 р. № 19603/6/99-99-15-03-02-15).

Незважаючи на відсутність об’єкту оподаткування ПДВ, обсяги постачання таких послуг вказуються у рядку 5 декларації з ПДВ з деталізацією у таблиці 1 додатку Д6 до декларації.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Обладнання передано на гарантійний ремонт нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ в рамках гарантійного ремонту передало обладнання постачальнику-нерезиденту для проведення діагностики. В результаті було переналаштовано програмне забезпечення. Вивезення товару було в митному режимі переробки за межами митної території (код 61), а ввезення – в режимі імпорту. Чи потрібно сплачувати мито та складати ПН при вивезенні та імпорті за ставкою 0%?
    Сьогодні 14:368
  • Аванс повернено після сплину 1095 днів: як відкоригувати ПК?
    ТОВ - замовник робіт оплатило аванс за роботи виконавцю. Виконавець склав та зареєстрував ПН від 6 березня 2017 р. З моменту складання ПН минуло 1095 днів. Виконавець повертає кошти у квітні 2024 р. Підприємство планує скласти бухгалтерську довідку та на основі неї скласти РК. Виконавець наполягає, що ТОВ має скласти і зареєструвати ПН на нього. Як скласти РК на цю госпоперацію?
    Сьогодні 10:1224
  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20245
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202439
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 796