Розрахунок коригування до податкової накладної, з дати складання якої минуло більше 1095 календарних днів, не може бути зареєстрований в ЄРПН у зв'язку із спливом терміну, встановленого ст. 102 ПКУ.
Таким чином, якщо після спливу 1095 календарних днів з дати виникнення податкових зобов'язань та складання податкових накладних при отриманні авансового платежу за товар, відбувається повернення такого авансу, то розрахунок коригування не може бути зареєстрований в ЄРПН, і як наслідок, підстави для зменшення податкових зобов'язань у продавця відсутні.
Тобто, виконавець не зможе зменшити податкові зобов’язання. ПДВ у сумі незареєстрованого РК вінсписує на витрати: Дт 949 Кт 643.
Відсутність зареєстрованого в ЄРПН розрахунку коригування на суму попередньої оплати, яка повертається покупцю, не скасовує обов’язок покупця щодо коригування податкового кредиту, який був сформований на підставі податкової накладної, складеної на суму такої попередньої оплати.
Якщо податкова накладна за фактом попередньої оплати була складена до 01.07.2015 р., то зменшення податкового кредиту у покупця здійснюється на підставі бухгалтерської довідки (ЗІР).
В наведеній ситуації ПН складена після 01.07.2015 р., зокрема 6 березня 2017 р. Тому, у разі повернення авансового платежу, ТОВ-замовник зобов'язане визначити податкові зобов'язання з ПДВ, відповідно до пп. 198.5 ПКУ, та скласти і зареєструвати в ЄРПН відповідну податкову накладну (ЗІР).
Зауважимо, що ПН на постачальника складається саме тоді, коли є одночасне повернення товару та коштів (ЗІР). В наведеній ситуації повернення товару не було. Тому і ПН на постачальника складена не буде.
Тобто при поверненні авансу постачальнику коригування податкового кредиту у плокупця проводиться так:
- якщо ПН складена до 01.07.2015 р.- на основі бухгалтерської довідки;
- якщо ПН складена після 01.07.2015 р., то покупець складає ПН відповідно до пп. 198.5 ПКУ;
- якщо разом з коштами повертається товар, то на постачальника складається ПН.
***
Додатково читайте: Визначаємо граничну дату для включення ПН до податкового кредиту: що змінилося з 1 серпня?
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити