Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Помилка в податкових накладних за 2017 рік: як виправити?

Під час реєстрації податкових накладних за вересень 2017 року суб'єкт господарювання (товаровиробник), що включений до реєстру отримувачів дотації, помилково зареєстрував кілька накладних з номером, але без позначки 2. Як заповнити розрахунок коригування та виправити помилку?

Відповідно до п. 21 Порядку № 1307 не допускається виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера. В цьому випадку слід повністю «відсторнувати» помилкову ПН шляхом складання та реєстрації РК до неї, а потім зареєструвати нову ПН з правильною датою та номером.

Такої ж думки притримуються і податківці, зазначаючи, що вносити виправлення в номер і дату податкової накладної не можна.

Отже, платник податку, що припустився помилки в номері податкової накладної повинен:

1) Датою виявлення помилки скласти розрахунок коригування до податкової накладної з неправильним номером, в якому повністю відсторнувати номенклатуру. В графі 2 вказується причина коригування - «Виправлення помилки». Якщо податкова накладна була виписана на платника ПДВ, такий розрахунок коригування реєструється покупцем;

2) Датою виникнення податкових зобов’язань скласти податкову накладну з правильним номером. При цьому, якщо реєстрація нової податкової накладної відбудеться в межах встановлених для реєстрації податкових накладних, то жодних наслідків для покупця та продавця не буде. Якщо ж така накладна буде зареєстрована після спливу терміну реєстрації, то продавець повинен буде сплатити штраф. У покупця (якщо він платник ПДВ) право на податковий кредит за податковою накладною з правильним номером виникне в періоді її реєстрації.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Податкова накладна , Сільське господарство

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі