Відповідно до п. 21 Порядку №1307 не допускається виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера. В цьому випадку слід повністю «відсторнувати» помилкову ПН шляхом складання та реєстрації РК до неї, а потім зареєструвати нову ПН з правильною датою та номером.
Такої ж думки притримуються і податківці, зазначаючи, що вносити виправлення в номер і дату податкової накладної не можна.
Отже, платник податку, що припустився помилки в номері податкової накладної повинен:
1) Датою виявлення помилки скласти розрахунок коригування до податкової накладної з неправильним номером, в якому повністю відсторнувати номенклатуру. В графі 2 вказується причина коригування - «Виправлення помилки». Якщо податкова накладна була виписана на платника ПДВ, такий розрахунок коригування реєструється покупцем;
2) Датою виникнення податкових зобов’язань скласти податкову накладну з правильним номером. При цьому, якщо реєстрація нової податкової накладної відбудеться в межах встановлених для реєстрації податкових накладних, то жодних наслідків для покупця та продавця не буде. Якщо ж така накладна буде зареєстрована після спливу терміну реєстрації, то продавець повинен буде сплатити штраф. У покупця (якщо він платник ПДВ) право на податковий кредит за податковою накладною з правильним номером виникне в періоді її реєстрації.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись