Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Переведення боргу на неплатника ПДВ

Підприємство придбало товар у платника ПДВ. Податкову накладну складено та належно оформлено продавцем. За договором переведення боргу, оплата за товар здійснюється неплатнику ПДВ. Які наслідки з ПДВ виникають при цьому в покупця?

До податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг (п. 198.1 ПКУ) При цьому, згідно з абз. 2 п. 201.10 ПКУ податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Отже, якщо продавцем було дотримано відповідної вимоги щодо складання та реєстрації податкової накладної, то покупець має право на податковий кредит за таким придбанням.

Згідно з ст. 512 ЦКУ кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).

Щодо операції з переведення боргу, то податківці зазначають, що операції з переведення боргу не є об’єктом оподаткування ПДВ і, відповідно, при уступці постачальником (первинним кредитором) права вимоги новому кредитору, покупець (боржник) податковий кредит, сформований на дату отримання послуги від первинного кредитора, не коригує.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Заборгованість , ПДВ , Податкова накладна , Податковий кредит

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі