До податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг (п. 198.1 ПКУ) При цьому, згідно з абз. 2 п. 201.10 ПКУ податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Отже, якщо продавцем було дотримано відповідної вимоги щодо складання та реєстрації податкової накладної, то покупець має право на податковий кредит за таким придбанням.
Згідно з ст. 512 ЦКУ кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Щодо операції з переведення боргу, то податківці зазначають, що операції з переведення боргу не є об’єктом оподаткування ПДВ і, відповідно, при уступці постачальником (первинним кредитором) права вимоги новому кредитору, покупець (боржник) податковий кредит, сформований на дату отримання послуги від первинного кредитора, не коригує.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити