• Посилання скопійовано

Змінили юридичну адресу — не забудьте перереєструватися як платник ПДВ

Наше підприємство змінило юридичну адресу. Попри це, ми все ж таки залишилися у тій самій адміністративній одиниці та на території нашої ДПI. Чи потрібно нам вносити зміни до свідоцтва про реєстрацію платником ПДВ?

За загальним правилом, у разі зміни платником податку місцезнаходження (місця проживання) слід зняти такого платника з обліку в одному органі ДПС та взяти на облік в іншому(п. 183.15 ПКУ).

А тепер пригадаймо, що перереєстрація платника ПДВ проводиться та відповідно Свідоцтво підлягає заміні у разі виникнення змін у даних платника ПДВ — зокрема зміни місцезнаходження підприємства (п. 4.1 Положення №1394-1).

При цьому в разі зміни платником ПДВ місцезнаходження (місця проживання) зняття його з обліку в одному податковому органі та взяття на облік в іншому здійснюються у порядку, встановленому ДПСУ.


Відразу ж зауважимо, що у наведеному у запитанні випадку орган ДПС не зміниться — ви й надалі будете на обслуговуванні у тій самій ДПI. А тому вимоги п. 4.4 Положення №1394 щодо порядку перереєстрації на вас не поширюватимуться. Крім того, відповідно до п. 10.1 Порядку №1588-2, переведення до іншої ДПI відбувається у разі зміни місцезнаходження, а саме у ситуації зміни адміністративно-територіальної одиниці.

1 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затверджене наказом Мінфіну України від 07.11.2011 р. №1394.

2 Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Мінфіну України від 09.12.2011 р. №1588.

 

 

Тож, на думку автора, Свідоцтво платника ПДВ все-таки підлягає заміні, але за схемою, як при зміні інших даних платника ПДВ.

Отже, для заміни Свідоцтва ви зобов’язані у 20-денний строк після зміни юридичної адреси подати до своєї ДПI додаткову реєстраційну заяву (додаток 1 до Положення №1394) з позначкою «Перереєстрація». I не забудьте додати до заяви Свідоцтво платника ПДВ та всі засвідчені копії цього документа (п. 4.2 Положення №1394).

ДПI видасть вам нове Свідоцтво (за новим номером) замість старого, при цьому дата реєстрації платником ПДВ та його IПН не змінюються, а датою початку дії нового Свідоцтва та датою анулювання старого буде останній день строку у 10 робочих днів з дня отримання відповідної заяви (п. 4.2 Положення №1394). За бажання дату початку дії нового Свідоцтва та анулювання старого можна встановити самостійно, але у межах 10 робочих днів з дня отримання додаткової реєстраційної заяви, зазначивши про це у заяві.

У період перереєстрації від здачі старого до початку дії нового Свідоцтва платника ПДВ слід використовувати реквізити старого Свідоцтва (п. 4.3 Положення №1394). I, звичайно ж, за потреби податкова повертає платникові ПДВ на цей період старе Свідоцтво та необхідну кількість засвідчених копій старого Свідоцтва зі спеціальними записами про термін дії: «Свідоцтво дійсне до <дата, що відповідає останньому дню строку у 10 робочих днів з дня отримання додаткової реєстраційної заяви>, запис зроблено <дата>». Зазначені записи у Свідоцтві та його копіях засвідчуються підписом керівника ДПI та печаткою.

До речі, такий самий порядок перереєстрації у разі зміни підприємством місцезнаходження (місця проживання) без зміни адміністративного району пропонують і податківці в ЄБПЗ від 14.02.2012 р.

Як бачите, перереєстровуватися платником ПДВ вам усе ж таки доведеться, але ця процедура не така вже й важка. Головне — вчасно здати всі необхідні документи.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Брюховицький Василь

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20241
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024465
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024245