• Посилання скопійовано

Змінили юридичну адресу — не забудьте перереєструватися як платник ПДВ

Наше підприємство змінило юридичну адресу. Попри це, ми все ж таки залишилися у тій самій адміністративній одиниці та на території нашої ДПI. Чи потрібно нам вносити зміни до свідоцтва про реєстрацію платником ПДВ?

За загальним правилом, у разі зміни платником податку місцезнаходження (місця проживання) слід зняти такого платника з обліку в одному органі ДПС та взяти на облік в іншому(п. 183.15 ПКУ).

А тепер пригадаймо, що перереєстрація платника ПДВ проводиться та відповідно Свідоцтво підлягає заміні у разі виникнення змін у даних платника ПДВ — зокрема зміни місцезнаходження підприємства (п. 4.1 Положення №1394-1).

При цьому в разі зміни платником ПДВ місцезнаходження (місця проживання) зняття його з обліку в одному податковому органі та взяття на облік в іншому здійснюються у порядку, встановленому ДПСУ.


Відразу ж зауважимо, що у наведеному у запитанні випадку орган ДПС не зміниться — ви й надалі будете на обслуговуванні у тій самій ДПI. А тому вимоги п. 4.4 Положення №1394 щодо порядку перереєстрації на вас не поширюватимуться. Крім того, відповідно до п. 10.1 Порядку №1588-2, переведення до іншої ДПI відбувається у разі зміни місцезнаходження, а саме у ситуації зміни адміністративно-територіальної одиниці.

1 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затверджене наказом Мінфіну України від 07.11.2011 р. №1394.

2 Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Мінфіну України від 09.12.2011 р. №1588.

 

 

Тож, на думку автора, Свідоцтво платника ПДВ все-таки підлягає заміні, але за схемою, як при зміні інших даних платника ПДВ.

Отже, для заміни Свідоцтва ви зобов’язані у 20-денний строк після зміни юридичної адреси подати до своєї ДПI додаткову реєстраційну заяву (додаток 1 до Положення №1394) з позначкою «Перереєстрація». I не забудьте додати до заяви Свідоцтво платника ПДВ та всі засвідчені копії цього документа (п. 4.2 Положення №1394).

ДПI видасть вам нове Свідоцтво (за новим номером) замість старого, при цьому дата реєстрації платником ПДВ та його IПН не змінюються, а датою початку дії нового Свідоцтва та датою анулювання старого буде останній день строку у 10 робочих днів з дня отримання відповідної заяви (п. 4.2 Положення №1394). За бажання дату початку дії нового Свідоцтва та анулювання старого можна встановити самостійно, але у межах 10 робочих днів з дня отримання додаткової реєстраційної заяви, зазначивши про це у заяві.

У період перереєстрації від здачі старого до початку дії нового Свідоцтва платника ПДВ слід використовувати реквізити старого Свідоцтва (п. 4.3 Положення №1394). I, звичайно ж, за потреби податкова повертає платникові ПДВ на цей період старе Свідоцтво та необхідну кількість засвідчених копій старого Свідоцтва зі спеціальними записами про термін дії: «Свідоцтво дійсне до <дата, що відповідає останньому дню строку у 10 робочих днів з дня отримання додаткової реєстраційної заяви>, запис зроблено <дата>». Зазначені записи у Свідоцтві та його копіях засвідчуються підписом керівника ДПI та печаткою.

До речі, такий самий порядок перереєстрації у разі зміни підприємством місцезнаходження (місця проживання) без зміни адміністративного району пропонують і податківці в ЄБПЗ від 14.02.2012 р.

Як бачите, перереєстровуватися платником ПДВ вам усе ж таки доведеться, але ця процедура не така вже й важка. Головне — вчасно здати всі необхідні документи.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Брюховицький Василь

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Що з ПДВ при зарахуванні решти до скарбнички?
    ТОВ здійснює роздрібний продаж тютюнової продукції через інтернет-магазин. Пачка коштує 499 грн. Покупець надсилає на розрахунковий рахунок 500 грн. Чи можна в чеку 1 гривню пробивати як скарбничку, тобто заборгованість перед покупцем? Чи виникає податкове зобов'язання з ПДВ на 1 грн?
    03.04.202510
  • У експедитора немає СМГС: що з ПДВ?
    Транспортно-експедиторська компанія організовує залізничні перевезення вантажів. Облік здійснює за транзитними операціями. Замовник (платник ПДВ) замовив організувати послугу, яка складається з надання вагонів (власних або орендованих) та витрат на повернення порожнього вагона після вивантаження. Це експортне перевезення. Послугу з повернення порожнього вагону надає Укрзалізниця за ставкою 0% ПДВ. Це підтверджено електронним документом УЗ за списанням згідно з кожним вагоном. За якою ставкою ПДВ (0% або 20%) експедитор має подати на відшкодування витрати щодо повернення вагонів, якщо СМГС надано замовнику, як платнику тарифу?
    03.04.202530
  • ПДВ при передачі авто як гуманітарної допомоги, якщо оплата від ВПП ООН
    Всесвітня продовольча програма ООН закуповує авто в автосалоні для Благодійного фонду за тристоронньою угодою, де ВПП ООН є платником, автосалон - постачальником, а БФ - отримувачем. В угоді зазначено, що авто є благодійною (гуманітарною) допомогою. Як правильно скласти ПН для цієї операції? Як документально оформити операцію, щоб вона не була об'єктом оподаткування ПДВ або оподатковувалася за нульовою ставкою?
    03.04.202521
  • Який період зазначати в таблиці 1 додатка 2 до декларації ПДВ у разі збільшення залишку від’ємного значення?
    У разі збільшення від’ємного значення за результатами перевірки у графі «Звітний (податковий) період, у якому виникло від’ємне значення» таблиці 1 додатка 2 зазначають звітний період, у якому сформовано ПК за таким узгодженим повідомленням-рішенням за формою «В3»
    03.04.202545
  • Нюанси коригування ПН на операції з експорту окремих видів товарів
    ПН_РЕЗ коригується для приведення її показників у відповідність до МД, на підставі якої здійснено митне оформлення товарів (з урахуванням, за наявності, складених до неї аркушів коригування), та здійснюється шляхом складання та реєстрації в ЄРПН РК_РЕЗ_2
    02.04.202514