• Посилання скопійовано

Погашення податкового боргу з ПДВ накопиченим від’ємним значенням

За підсумками перевірки підприємство має сплатити в бюджет ПДВ – 20 000 грн. Чи може воно направити суму накопиченого від’ємного значення ПДВ (300 000 грн) в рахунок погашення податкового боргу? І чи можна скористатися коштами із електронного рахунку на погашення суми ПДВ за актом перевірки?

Так, дійсно, накопичене від’ємне значення з ПДВ проходить декілька етапів відображення його в декларації з ПДВ. Від самого початку сума від'ємного значення зазначається у рядку 19. Згодом, на момент подання декларації, визначається реєстраційний ліміт. Сума перевищення від'ємного значення над сумою, обчисленою відповідно до пункту 200-1.3 ПКУ, відображається у рядку 19.1. Ця сума переноситься до рядка 21. 

Сума від'ємного значення в межах реєстраційної суми на момент подання декларації (позитивна різниця між значеннями рядка 19 та рядка 19.1) проставляється в рядку 20, а далі — обирається напрям:

1) враховується на зменшення суми податкового боргу з ПДВ (рядок 20.1);

2) підлягає БВ (рядок 20.2) й обирається напрям такого відшкодування, рядки 20.2.1 та 20.2.2;

3) зараховується до складу ПК наступного періоду (рядок 20.3).

Заповнення рядків 20.1 та 20.2 запускає механізм зменшення реєстраційного ліміту.

Для того, щоб погасити податковий борг, який сформувався за підсумками того місяця, коли мало місце отримання акту перевірки, підприємство, яке має від’ємне значення з ПДВ, сформоване результатами діяльності за поточний місяць, в декларації з ПДВ за цей місяць має заповнити ряд.20.1. 

Крім від’ємного значення з ПДВ ще одним джерелом погашення податкового боргу є кошти на електронному рахунку в СЕА.  Для цього слід разом із декларацією слід заповнити і подати Д4. Сума коштів на електронному рахунку, що може бути перерахована до бюджету, відображається в графі 4 таблиці про відомості та визначається як різниця граф 1 та 2 (гр. 1 - гр. 2).  У текстовій частині під таблицею про відомості платником податку вказується сума, яку він виявив бажання перерахувати до бюджету. Така сума може бути меншою або рівною сумі, визначеній у графі 4 таблиці про відомості (додатково див. лист ДФСУ від від 26.08.2015 р. №31730/7/99-99-19-03-02-17). Як заповнювати Д4 див. ДК 44/2015.

Але при цьому слід врахувати те, що для сплати ПЗ з ПДВ, яке донарахували податківці внаслідок перевірки, існує свій термін – 10 днів з дати отримання повідомлення-рішення. Порушення цього терміну призведе до сплати штрафних санкцій. Оскільки ПЗ з ПДВ, зазначене до сплати в податковому повідомленні-рішенні, а також сума штрафу та пені є узгодженим грошовим зобов’язанням, то несвоєчасна сплата такого зобов’язання штрафується за п. 126.1 ПКУ (у розмірі 10%-20% від суми недоплати, в залежності від терміну затримки сплати). 

Крім того, під терміном «податковий борг» пп. 14.1.175 ПКУ розуміє суму узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, а також пеню, нараховану на суму такого грошового зобов'язання. 

Отже, сама по собі наявність узгодженого повідомленням-рішенням грошового зобов’язання не говорить про наявність податкового боргу. Лише у випадку, якщо строк погашення такого зобов’язання на дату подання декларації з ПДВ минув, платник податку може використати відємне значення з ПДВ для його погашення. Але це означатиме й обов’язок сплати  штрафних санкцій за несвоєчасну сплату такого грошового зобов’язання. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Що з ПДВ при зарахуванні решти до скарбнички?
    ТОВ здійснює роздрібний продаж тютюнової продукції через інтернет-магазин. Пачка коштує 499 грн. Покупець надсилає на розрахунковий рахунок 500 грн. Чи можна в чеку 1 гривню пробивати як скарбничку, тобто заборгованість перед покупцем? Чи виникає податкове зобов'язання з ПДВ на 1 грн?
    Сьогодні 18:1110
  • У експедитора немає СМГС: що з ПДВ?
    Транспортно-експедиторська компанія організовує залізничні перевезення вантажів. Облік здійснює за транзитними операціями. Замовник (платник ПДВ) замовив організувати послугу, яка складається з надання вагонів (власних або орендованих) та витрат на повернення порожнього вагона після вивантаження. Це експортне перевезення. Послугу з повернення порожнього вагону надає Укрзалізниця за ставкою 0% ПДВ. Це підтверджено електронним документом УЗ за списанням згідно з кожним вагоном. За якою ставкою ПДВ (0% або 20%) експедитор має подати на відшкодування витрати щодо повернення вагонів, якщо СМГС надано замовнику, як платнику тарифу?
    Сьогодні 14:2329
  • ПДВ при передачі авто як гуманітарної допомоги, якщо оплата від ВПП ООН
    Всесвітня продовольча програма ООН закуповує авто в автосалоні для Благодійного фонду за тристоронньою угодою, де ВПП ООН є платником, автосалон - постачальником, а БФ - отримувачем. В угоді зазначено, що авто є благодійною (гуманітарною) допомогою. Як правильно скласти ПН для цієї операції? Як документально оформити операцію, щоб вона не була об'єктом оподаткування ПДВ або оподатковувалася за нульовою ставкою?
    Сьогодні 09:1221
  • Який період зазначати в таблиці 1 додатка 2 до декларації ПДВ у разі збільшення залишку від’ємного значення?
    У разі збільшення від’ємного значення за результатами перевірки у графі «Звітний (податковий) період, у якому виникло від’ємне значення» таблиці 1 додатка 2 зазначають звітний період, у якому сформовано ПК за таким узгодженим повідомленням-рішенням за формою «В3»
    Сьогодні 07:0444
  • Нюанси коригування ПН на операції з експорту окремих видів товарів
    ПН_РЕЗ коригується для приведення її показників у відповідність до МД, на підставі якої здійснено митне оформлення товарів (з урахуванням, за наявності, складених до неї аркушів коригування), та здійснюється шляхом складання та реєстрації в ЄРПН РК_РЕЗ_2
    02.04.202514