• Посилання скопійовано

Виправляємо помилку в Декларації з ПДВ при заниженні податкового зобов'язання в минулих податкових періодах

У квітні 2015 р. при відвантаженні товару за фактичною ціною, нижчою за ціну придбання, не була виписана накладна на суму перевищення (тип причини 15). Як виправити помилку в поточному періоді?

В зазначеному випадку має місце заниження ПЗ з ПДВ. Для того, щоб виправити цю помилку, потрібно виписати ПН із типом причини 15. Певна річ, зареєструвати її уже не вдасться. 

Податківці у листі від 07.08.2015 р. №29163/7/99-99-19-03-02-17 наголошують, що згідно із загальним правилом реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання, але не пізніше 180 календарних днів від дати їх складання.

Але й штрафних санкцій за таку нереєстрацію ПН у ЄРПН не буде, адже штраф накладається тільки на ті ПН, що є несвоєчасно зареєстрованими і виписані на конкретного платника ПДВ (п. 120-1.1 ПКУ).

В періоді, коли виявлена помилка за квітень 2015 р., потрібно сформувати УР (окремим звітом). В рамках звітних декларацій ПДВ* виправлення таких помилок не передбачено, УР тепер не є додатком до декларації, а виключно самостійний документ (п. 1 розділу IV Порядку№21). УР слід заповнити вже задекларованими даними у звітності за квітень 2015 (графа 4 УР) та уточненими, вірними показниками (гр.5 УР), а дельту, різницю відобразити в гр. 6 УР. Увага, між старою на новою формою декларації є нестикування між рядками, тому слід уважно читати зміст рядка, аби у вірному рядку вказати вже попередньо задекларовані та уточнені дані.

За загальним правилом при самостійному виявленні факту заниження податкового зобов'язання з ПДВ минулих податкових періодів платник ПДВ зобов'язаний сплатити штраф 3%, нарахований відповідно до абз. 4 п. 50.1 ПКУ (у випадку, якщо за даними інтегрованої карти обліковується переплата, штраф слід нарахувати, але можна не сплачувати). Сума нарахованого штрафу відображається у графі 6 рядка 18.3 УР.

______________________

* Форма декларації з ПДВ та Порядок її заповнення затверджені наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Продали корпоративні права: що з ПДВ?
    Підприємство продало корпоративні права в іншій юрособі. Чи є ця операція об’єктом оподаткування ПДВ? Як відобразити цю операцію в декларації з ПДВ?
    16.05.20248
  • Компенсації витрат з плати за землю: що з ПДВ?
    Підприємство продало майно, яке знаходиться на частині земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні. До моменту поділу цієї ділянки і передачі в оренду підприємство виставлятиме покупцеві рахунок на компенсацію витрат з плати за землю. Чи оподатковується така операція ПДВ?
    15.05.202411
  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    14.05.202413
  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202462
  • На яку дату виникає ПЗ з ПДВ при виконанні робіт?
    Підприємство уклало договір на виконання робіт з обробітку землі з 08.04.2024 по 01.12.2024 р. Роботи виконуються поетапно протягом всього договору. Але згідно з договором акт виконаних робіт на всі етапи складається один раз після виконання всіх робіт. На яку дату слід нараховувати ПЗ з ПДВ?
    13.05.2024484