• Посилання скопійовано

Виправляємо помилку у розрахунку коригування до податкової накладної

Постачальником зареєстровано накладну, складену за щоденними підсумками на кінцевого споживача. Цього ж місяця виявлено помилку в накладній і складено та зареєстровано розрахунок коригування, в якому теж допущено помилку. Як це виправити?

У разі здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку), із застосуванням при проведенні розрахунків РРО, за щоденними підсумками операцій виписується податкова накладна, в якій суми розрахунків за касовими чеками, надрукованими протягом дня, та суми ПДВ за такими розрахунками зазначаються загальною сумою, що відповідає фактичній сумі виторгу та сумі ПДВ, відображеній у Z-звіті.

Обидва примірники такої податкової накладної залишаються у постачальника.

Зазначена податкова накладна складається на підставі показників РРО (касових звітів), тобто вноситься щоденний підсумок обсягів проданих товарів з урахуванням коштів як отриманих за продані, так і виданих за повернуті товари.

У випадку, якщо при складанні ПН були допущені помилки, у т.ч. не пов’язані із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, складається розрахунок коригування до ПН.

Порядком №957 та п. 192.1 ПКУ визначені особливості заповнення розрахунку коригування, складеного постачальником, а саме коригування проводиться постачальником (продавцем) у випадках, якщо розрахунок коригування складений до ПН, що не видається отримувачу (за наявності законодавчих підстав для складання таких розрахунків коригування).

Як ПН за щоденними підсумками, так і розрахунки коригувань до них реєструються в ЄРПН у загальному порядку – протягом 15 к. д., наступних з дати складання. Що стосується відповідальності щодо ПН та розрахунків коригувань, які не підлягають наданню покупцю, то на підставі п. 120-1 ПКУ можна зробити висновок, що за такі ПН та РК відсутня фінансова відповідальність. Однак, за наявності доказів, передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил ведення податкового обліку згідно зі ст. 163-1 КУпАП.

Як виправити помилку у РК Порядком № 957 не обумовлено. Але, у підкатегорії 101.19 системи «ЗІР» контролери запропонували таку методику. У разі допущення помилки в графах із 1 по 13 розрахунку коригування платник податку має право скласти інший розрахунок коригування до податкової накладної, у якому будуть враховані показники розрахунку коригування, складеного із помилками.

Тобто, після складання помилкового розрахунку коригування потрібно скласти інший, але виправляти потрібно саму податкову накладну, урахувавши, що її показники вже змінено попереднім розрахунком коригування.

Приклад. Магазин 05.02.2016 р. реалізував товар кінцевому споживачу з використанням РРО. На підставі Z-звіту на кінець дня була складена ПН №1 за щоденним підсумком на суму 5000 грн, крім того ПДВ 1000 грн. Але загальна сума виторгу згідно Z-звіту склала 5500 грн, крім того ПДВ 1100 грн. На підставі виявленої помилки 06.02.2016 р. був складений розрахунок коригування №1 на збільшення ПЗ на суму 833,33 грн, крім того ПДВ 166,67. Але це виправлення також було помилковим. Тому 07.02.2016 р. був складений ще один розрахунок коригування №2, на підставі якого були зменшені ПЗ на суму 83,33 грн, крім того ПДВ 16,67 грн.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Воробйова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20242
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202420
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 660
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202430
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202431