• Посилання скопійовано

Виправляємо помилку у розрахунку коригування до податкової накладної

Постачальником зареєстровано накладну, складену за щоденними підсумками на кінцевого споживача. Цього ж місяця виявлено помилку в накладній і складено та зареєстровано розрахунок коригування, в якому теж допущено помилку. Як це виправити?

У разі здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку), із застосуванням при проведенні розрахунків РРО, за щоденними підсумками операцій виписується податкова накладна, в якій суми розрахунків за касовими чеками, надрукованими протягом дня, та суми ПДВ за такими розрахунками зазначаються загальною сумою, що відповідає фактичній сумі виторгу та сумі ПДВ, відображеній у Z-звіті.

Обидва примірники такої податкової накладної залишаються у постачальника.

Зазначена податкова накладна складається на підставі показників РРО (касових звітів), тобто вноситься щоденний підсумок обсягів проданих товарів з урахуванням коштів як отриманих за продані, так і виданих за повернуті товари.

У випадку, якщо при складанні ПН були допущені помилки, у т.ч. не пов’язані із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, складається розрахунок коригування до ПН.

Порядком №957 та п. 192.1 ПКУ визначені особливості заповнення розрахунку коригування, складеного постачальником, а саме коригування проводиться постачальником (продавцем) у випадках, якщо розрахунок коригування складений до ПН, що не видається отримувачу (за наявності законодавчих підстав для складання таких розрахунків коригування).

Як ПН за щоденними підсумками, так і розрахунки коригувань до них реєструються в ЄРПН у загальному порядку – протягом 15 к. д., наступних з дати складання. Що стосується відповідальності щодо ПН та розрахунків коригувань, які не підлягають наданню покупцю, то на підставі п. 120-1 ПКУ можна зробити висновок, що за такі ПН та РК відсутня фінансова відповідальність. Однак, за наявності доказів, передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил ведення податкового обліку згідно зі ст. 163-1 КУпАП.

Як виправити помилку у РК Порядком № 957 не обумовлено. Але, у підкатегорії 101.19 системи «ЗІР» контролери запропонували таку методику. У разі допущення помилки в графах із 1 по 13 розрахунку коригування платник податку має право скласти інший розрахунок коригування до податкової накладної, у якому будуть враховані показники розрахунку коригування, складеного із помилками.

Тобто, після складання помилкового розрахунку коригування потрібно скласти інший, але виправляти потрібно саму податкову накладну, урахувавши, що її показники вже змінено попереднім розрахунком коригування.

Приклад. Магазин 05.02.2016 р. реалізував товар кінцевому споживачу з використанням РРО. На підставі Z-звіту на кінець дня була складена ПН №1 за щоденним підсумком на суму 5000 грн, крім того ПДВ 1000 грн. Але загальна сума виторгу згідно Z-звіту склала 5500 грн, крім того ПДВ 1100 грн. На підставі виявленої помилки 06.02.2016 р. був складений розрахунок коригування №1 на збільшення ПЗ на суму 833,33 грн, крім того ПДВ 166,67. Але це виправлення також було помилковим. Тому 07.02.2016 р. був складений ще один розрахунок коригування №2, на підставі якого були зменшені ПЗ на суму 83,33 грн, крім того ПДВ 16,67 грн.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Воробйова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Продали корпоративні права: що з ПДВ?
    Підприємство продало корпоративні права в іншій юрособі. Чи є ця операція об’єктом оподаткування ПДВ? Як відобразити цю операцію в декларації з ПДВ?
    16.05.20248
  • Компенсації витрат з плати за землю: що з ПДВ?
    Підприємство продало майно, яке знаходиться на частині земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні. До моменту поділу цієї ділянки і передачі в оренду підприємство виставлятиме покупцеві рахунок на компенсацію витрат з плати за землю. Чи оподатковується така операція ПДВ?
    15.05.202411
  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    14.05.202413
  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202462
  • На яку дату виникає ПЗ з ПДВ при виконанні робіт?
    Підприємство уклало договір на виконання робіт з обробітку землі з 08.04.2024 по 01.12.2024 р. Роботи виконуються поетапно протягом всього договору. Але згідно з договором акт виконаних робіт на всі етапи складається один раз після виконання всіх робіт. На яку дату слід нараховувати ПЗ з ПДВ?
    13.05.2024485