• Посилання скопійовано

Исправляем ошибку в коде УКТ ВЭД в налоговой накладной

В налоговой накладной допущена ошибка в коде УКТ ВЭД. Как правильно составить расчет корректировки? Нужно ли выписывать еще одну накладную?

Согласно действующего Порядка заполнения налоговой накладной, в этом первичном документе можно откорректировать любой реквизит, за исключением порядкового номера и даты составления. Однако этого нам в данном случае и не потребуется.

Таким образом, на основании ошибочно составленной налоговой накладной создаем к ней Приложение 2 «Расчет корректировки количественных и суммарных показателей НН». В табличной части этого документа должно быть две строчки:

• в первой строке надо повторить ошибочную запись (с неправильным кодом УКТ ВЭД), однако количество товаров, объект обложения и сумма НДС в этой строке заполняются со знаком «-».

• во второй строке все суммарные и количественные показатели должны иметь позитивное значение, а в соответствующем поле должен появиться правильный код УКТ ВЭД. 

Что касается даты составления расчета корректировки, то поскольку он составляется с целью исправления ошибки, то дата его составления это дата обнаружения ошибки, т. е., очень условный показатель, который, по сути, может быть любым. Поставщик может оформить расчет корректировки хоть той же датой, на которую выписана ошибочная накладная, а может оформить этот документа на следующий день или через несколько месяцев. 

Регистрировать этот документ в едином реестре будет поставщик, поскольку сумма налогового обязательства не корректируется.

В отношении основания для составления корректировки нужно указать причину, по которой эта корректировка составляется, например, «Виправлення помилки в коді УКТ ЗЕД». 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Дрючин Дмитро

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20243
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202425
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 724
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432