• Посилання скопійовано

Заповнюємо додаток 5 до Декларації з ПДВ правильно

Який порядок заповнення додатка 5 «Розшифровка податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)» до податкової декларації з ПДВ?

Форму додатку 5 «Розшифровка податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)» до податкової декларації з ПДВ (далі – додаток 5) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 № 966 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.10.2014 за №1267/26044 (далі – Порядок № 966).

В розд. І «Податкові зобов’язання» додатка 5 проводиться розшифровка рядка 1 «Операції на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою та ставкою 7%, крім ввезення товарів на митну територію України» податкової декларації з ПДВ.

При цьому в колонці 2 розд. І додатка 5 проставляється лише індивідуальний податковий номер контрагента – платника податку (без його назви), в колонці 3 – період складання податкових накладних, наприклад: «січень 2015 року» або «І квартал 2015 року», в колонці 4 – обсяг постачання (без ПДВ), в колонках 5 та 6 – сума ПДВ в розрізі кожного контрагента – платника податку.

Загальні обсяги та суми ПДВ за податковими накладними, складеними за операціями з постачання товарів/послуг неплатникам податку, за щоденними підсумками операцій, на суму перевищення звичайної ціни над фактичною, на суму перевищення ціни придбання товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання, на суму перевищення балансової (залишкової) вартості необоротних активів над фактичною ціною їх постачання, інші податкові накладні, які згідно з Порядком № 966 залишаються у особи, яка їх склала (крім накладних, складених покупцем (отримувачем) послуг від нерезидента), відображаються у рядку «Інші» розд. І додатка 5. Зокрема, в колонці 4 такого рядка відображається загальний обсяг постачання таким особам, в колонці 5 – загальна сума податку, нарахована при здійсненні таких операцій.

У рядку «постачання необоротних активів» розд. І додатка 5 відображаються загальні обсяг постачання та сума ПДВ за операціями з постачання протягом звітного податкового періоду необоротних активів.

В розд. II «Податковий кредит» додатка 5 проводиться розшифровка рядків 10.1 та 10.2 податкової декларації з ПДВ.

Колонки 2 і 3 розд. ІІ додатка 5 заповнюються у порядку, визначеному для заповнення колонок 2 і 3 розд. І додатка 5. При цьому, якщо постачальник товарів/послуг не зареєстрований платником ПДВ, зазначається умовний ІПН «100000000000».

В колонках 4 та 5 розд. ІІ додатка 5 відображаються обсяги постачання та сума ПДВ в розрізі постачальників.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20243
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202425
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 724
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432