• Посилання скопійовано

Податкові накладні зареєстровані як неплатнику ПДВ: як виправити?

В серпні-жовтні отримано оплату від покупця. Про те, що він платник ПДВ не повідомив, а тому накладні зареєстровані як неплатнику ПДВ. В листопаді разом з довіреністю передали свідоцтво платника ПДВ. Чи є право в листопаді скоригувати податкові накладні виписані в серпні-жовтні неплатнику ПДВ, а в листопаді виписати накладну платнику ПДВ?

В даній ситуації потрібно виписати РК до всіх ПН, виписаних на неплатника і виписати нові ПН на платника ПДВ.

Враховуючи той факт, що інформація про статус контрагента стала відома уже в листопаді, а терміни на реєстрацію всіх ПН, виписаних протягом серпня-жовтня, в ЄРПН, певна річ, пропущені  (п. 201.10 ПКУ),  покупець втрачає право на ПК з ПДВ у періоді складання ПН, але це право у нього залишиться в періоді реєстрації такої ПН. А  продавець наражається на штрафи, встановлені ст. 120-1 ПКУ (залежно від строків затримки). Але щодо ПН, складених датою до 01.10.2015 р., штрафні санкції, передбачені п. 120-1.1 ПКУ, не застосовуються (п. 35 підр. 2 р. ХХ ПКУ). 

Якщо виписати звичайні ПН, але в гр. 2 табличної частини і в даті вказати дати отримання грошових коштів (передоплати від покупця) в серпні, вересні та жовтні  (фактично саме ці дати є датами виникнення ПЗ з ПДВ за першою подією), право на ПК з ПДВ покупець матиме уже за підсумками листопада 2015 р. – коли нові ПН будуть зареєстровані.

Особливості заповнення нових ПН

Поля

Дані, рекомендовані для заповнення нової ПН

Порядковий номер

Нові порядкові номери, відмінні від порядкових номерів ПН на неплатника

Верхня ліва частина ПН

Позначка «Х» не проставляється і тип причини 02 («постачання неплатнику податку») не зазначається

«Дата складання»

Дата виникнення ПЗ (у нашому випадку дати відповідатимуть датам ПН на неплатника – дати в серпні, вересні та жовтні) (п. 187.1 ПКУ)

Заголовна частина

Зазначаємо всі реквізити контрагента — платника ПДВ і заповнюємо поля «Особа (платник податку) — покупець», «Місцезнаходження (податкова адреса) покупця», «Індивідуальний податковий номер покупця»

Таблична частина (графи з 1 по 13)

Зазначаємо обсяг операцій з постачання (у нашому випадку дані відповідатимуть даним ПН на неплатника)

 

Крім того, оскільки декларація з ПДВ вже була подана до контролюючого органу, то коригування потребують і дані додатка Д5 до декларації з ПДВ, де рядок із зобов'язаннями у рядку «Інші», відкоригований «у мінус», перекриється додатною сумою податкових зобов'язань щодо контрагента — платника ПДВ.

На майбутнє перевірити реквізити партнерів і своєчасно звіряти їх можна на сайті ДФСУ (http://sfs.gov.ua/reestr_new). 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20249
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024517
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024252