• Посилання скопійовано

Как отразить в налоговой отчетности услуги транспортного экспедирования, оказанные заказчику-нерезиденту

Как экспедитору – поверенному отразить в налоговой декларации по НДС и в реестре выданных и полученных налоговых накладных услуги, приобретенные с НДС и не являющиеся объектом обложения НДС у сторонних организаций, для выполнения поручения доверителя – нерезидента по договору поручения? Услуги экспедитора согласно пп. ж п. 186.3 ст. 186 р. V НКУ не являются объектом обложения НДС, а как отразить в налоговой отчетности услуги сторонних организаций (транзитные суммы)? 1. при получении данных услуг; 2. при передаче их доверителю; 3. участвуют ли услуги сторонних организаций, приобретенные экспедитором для выполнения поручения, в определении коэффициента для распределения налогового кредита, или у экспедитора не будет налогового кредита только по хозрасходам?

Ваша компания, если мы правильно поняли вопрос, заключила договор транспортного экспедирования с нерезидентом. Поскольку экспедитор, как правило, наделяется функциями посредника (поверенного), по этому договору Ваша компания от имени и в интересах нерезидента заключает договоры со сторонними организациями. За оказание таких услуг Вы получаете плату от нерезидента (вознаграждение). Нужно отметить, что поверенный по договору поручения, экспедитор – по договору транспортного экспедирования, не получает и не передает услуги (услуги не могут обращаться подобно товарам), он заказывает и оплачивает их от имени, по поручению и за счет доверителя (заказчика).

Компенсацию нерезидентом услуг сторонних организаций, как облагаемых НДС, так и необлагаемых, следует отразить в данных реестров полученных и выданных налоговых накладных, а также в декларации по налогу на добавленную стоимость.

При этом дата увеличения налогового кредита и налоговых обязательств в рамках такого договора определяется в соответствии со ст. 187 и 198 Налогового кодекса, то есть по дате события, которое произошло ранее: оплата или оказание услуг (п. 189.4 НК).

Поскольку услуги транспортного экспедирования, оказанные заказчику-нерезиденту, не являются объектом налогообложения НДС, Вам следует провести процедуру распределения налогового кредита по НДС между облагаемыми и необлагаемыми операциями. Согласно п. 199.2. Налогового кодекса, часть использования уплаченного (начисленного) налога по приобретенным товарам (услугам) между облагаемыми и необлагаемыми операциями определяется в процентах как отношение объема по поставке облагаемых операций (без учета сумм налога) к совокупным объемам поставки облагаемых и необлагаемых операций (без учета сумм налога). Поэтому считаем, что для определения коэффициента распределения следует учитывать общий объем операций экспедитора.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Джерело: Киевский центр поддержки и развития бизнеса

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.202410
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.20245873
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024253