• Посилання скопійовано

Який порядок заповнення таблиці 2.2 додатка 1 (Д1) до податкової декларації з ПДВ?

Таблиця 2.2 Д1, крім показників рядка «Усього за послугами, отриманими від нерезидента на митній території України», заповнюється у розрізі постачальників та періодів складання ПН, що коригуються, РК або іншого документа, на підставі якого проведено коригування ПК та містить відомості про коригування ПК

Податківці у підкатегорії 101.24 ЗІР надали пояснення, що Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21.

Відповідно до п. 9 розд. ІІІ Порядку №21 у складі податкової декларації з ПДВ подаються передбачені Порядком №21 додатки.

Додатки додаються до декларацій за наявності подій, які підлягають відображенню у таких додатках (п. 11 розд. ІІІ Порядку №21).

Зокрема, додатком до декларації є додаток 1 «Відомості про суми податку на додану вартість, зазначені у податкових накладних/розрахунках коригування до податкових накладних, не зареєстрованих в ЄРПН, про коригування податкових зобов’язань за операціями з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів, та про податковий кредит з урахуванням його коригування (Д1)» (п. 10 розд. ІІІ Порядку №21).

Таблиця 2.2 додатку 1 (Д1) заповнюється у разі заповнення рядків 13.1, 13.2, 14 та/або 15 декларації та містить відомості про коригування податкового кредиту згідно зі ст. 192 ПКУ)(п. 4 розд. V Порядку №21).

Показники у таблиці 2.2 додатка 1 (Д1), крім показників рядка «Усього за послугами, отриманими від нерезидента на митній території України», заповнюються у розрізі постачальників та періодів складання податкових накладних, що коригуються, розрахунків коригування або іншого документа, на підставі якого проведено коригування податкового кредиту.

У таблиці 2.2 додатку 1 (Д1) зазначається:

  • у графі 2 – індивідуальний податковий номер постачальника;
  • у графі 3.1 – період складання податкової накладної, яка коригується;
  • у графі 3.2 – проставляється позначка «+» у разі коригування операцій з придбання (будівництва, спорудження, створення) необоротних активів (у тому числі операцій з придбання товарів / послуг, пов’язаних із ремонтом та поліпшенням необоротних активів (модернізації, модифікації, добудови, дообладнання, реконструкції));
  • у графі 3.3 – період складання розрахунку коригування, на підставі якого проведено коригування податкового кредиту (у разі заповнення рядка 14 декларації);
  • у графі 3.4 – період складання іншого документа, на підставі якого проведено коригування податкового кредиту згідно з пп. 192.1.1 ПКУ у випадку повернення товару / послуги або суми попередньої оплати за відсутності реєстрації розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (у разі заповнення рядка 15 декларації);
  • у графі 4 – коригування (збільшення / зменшення) обсягу постачання (без ПДВ);
  • у графах 5, 6, 7 – коригування (збільшення / зменшення) суми ПДВ за операціями, що оподатковуються за основною ставкою та ставками 7 і 14 відс. відповідно;
  • у графі 8 – загальна сума ПДВ по кожному рядку окремо.

Графи 4 – 8 заповнюються у гривнях з копійками, окрім підсумкових рядків «Усього за звітний (податковий) період, у тому числі:» та «Усього за послугами, отриманими від нерезидента на митній території України», де суми зазначаються у гривнях без копійок з відповідним округленням за загальновстановленими правилами.

Для граф 3.1, 3.3 та 3.4 під періодом складання слід розуміти місяць та рік складання податкової накладної/розрахунку коригування/ іншого документа відповідно, що зазначаються у форматі ММ.РРРР (наприклад, 12.2024, 1.2025 тощо).

У рядку «Усього за звітний (податковий) період, у тому числі:» зазначається загальна сума коригування обсягів операцій з придбання (без ПДВ) та сума ПДВ, яка коригується:

  • що переноситься до рядка 14 (якщо коригування здійснюється на підставі розрахунку коригування);
  • що переноситься до рядка 15 (якщо коригування здійснюється на підставі іншого документа, у разі відсутності реєстрації розрахунку коригування в ЄРПН). Показники відображені у цьому рядку можуть мати лише від’ємне значення;
  • за операціями з придбання (будівництва, спорудження, створення) необоротних активів. Заповнюється у разі наявності позначки «+» у графі 3.2 таблиці 2.2 додатку 1 (Д1).

У рядку «Усього за послугами, отриманими від нерезидента на митній території України» відображається коригування податкового кредиту за отриманими від нерезидента послугами, місце постачання яких знаходиться на митній території України, де загальна сума коригування обсягів операцій з придбання (без ПДВ) та сума ПДВ, що коригується:

  • переноситься до рядка 13.1 (якщо коригування здійснюється за операціями, що оподатковуються за основною ставкою);
  • переноситься до рядка 13.2 (якщо коригування здійснюється за операціями, що оподатковуються за ставкою 7 відс.).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Який порядок заповнення таблиці 2.2 додатка 1 (Д1) до податкової декларації з ПДВ?
    Таблиця 2.2 Д1, крім показників рядка «Усього за послугами, отриманими від нерезидента на митній території України», заповнюється у розрізі постачальників та періодів складання ПН, що коригуються, РК або іншого документа, на підставі якого проведено коригування ПК та містить відомості про коригування ПК
    Сьогодні 12:0232
  • Підстави та порядок складання розрахунку коригування
    При реєстрації РК до податкової накладної прийшла квитанція: "Документ не може бути прийнятий - Причина 104". Розрахунок коригування повинний містити не менше одного рядка з від'ємним значенням графи "Обсяги постачання". Спочатку в зареєстрованій ПН було 2 позиції товару (1. Станційний збір, 2. Комісійний збір), а необхідно добавити в РК 3-ю нову позицію - Утримання від повернення квитка. Не можливо зробити РК на додавання третьої позиції, завжди приходе відмова. Як діяти?
    21.07.2025104
  • Строки давності при реєстрації РК до ПН
    Чи можна скласти розрахунок коригування до податкової накладної у разі, якщо з дати її складання минуло 1095 календарних днів? А у разі, якщо йдеться про купівлю-продаж майнових прав?
    21.07.20255971
  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    21.07.202529
  • Право на подання пояснень та копій документів для розблокування ПН/РК, реєстрацію яких було зупинено більш ніж 365 днів тому
    Чи має право продавець подати до суду клопотання для відновлення можливості подання письмових пояснень та копій документів для розблокування ПН/РК, реєстрацію яких було зупинено та з дати складання яких минуло 365 календарних днів?
    21.07.202547