• Посилання скопійовано

Как экспедитору отразить в отчетности и в регистре НДС по услугам, если они оказываются нерезиденту по договору поручения?

Как экспедитору – поверенному отразить в налоговой декларации по НДС и в реестре выданных и полученных налоговых накладных услуги, приобретенные с НДС у сторонних организаций для выполнения поручения доверителя – нерезидента по договору поручения?

Услуги экспедитора согласно пп. ж) п. 186.3 ст. 186 р. V НКУ не являются объектом обложения НДС, а как отразить в налоговой отчетности услуги сторонних организаций?

1. при получении данных услуг

2. при передаче их доверителю

3. участвуют ли услуги сторонних организаций, приобретенные экспедитором для выполнения поручения, в определении коэффициента для распределения налогового кредита.

1. Придбання послуг з ПДВ на митній території України з метою їх подальшого використання для здійснення операцій, які не є об’єктом оподаткування відповідно до п. 186.3 відображається в декларації з ПДВ у рядку 10.2. В Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних дана операція відображається в колонці 15 (сума без ПДВ) та колонці 16 (сума ПДВ) Розділу ІІ по мірі придбання таких послуг.

2. При передачі транспортно-експедиторських послуг нерезиденту вартість наданих послуг відображається в рядку 4 Декларації з ПДВ, а в Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних в рядку 11 Розділу І. На вартість послуг, що не є об’єктом оподаткування ПДВ згідно з п. 186.3 ст. 186 податкова накладна не виписується.

Більш детальну інформацію з даних запитань можна надати ознайомившись із умовами договорів із нерезидентами.

3. Згідно з п. 199.2 ст. 199 ПКУ частка використання сплаченого (нарахованого) податку за придбаними (ввезеними) товарами (послугами) між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій(без урахування сум податку) за цей же попередній календарний рік. Визначена у процентах величина застосовується протягом поточного календарного року.

Обсяги з придбання товарів чи послуг не приймають участі у визначенні частки для розподілу податкового кредиту.

Якщо платник податку придбає (виготовляє) товари/послуги та необоротні активи, які призначаються для їх використання в операціях, що не є об'єктом оподаткування або звільняються від оподаткування, то суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не відносяться до податкового кредиту зазначеного платника (п. 198.4 ст. 198 ПКУ). Відповідно суми ПДВ, сплачені при придбанні послуг у сторонніх організацій, з метою їх використання для надання транспортно-експедиторських послуг нерезиденту, що не є об’єктом оподаткування ПДВ, не підлягатимуть розподілу згідно визначеної частки, а повністю не включатимуться до складу податкового кредиту.

Микола Підлужний

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: Контракти-Аудит

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202418
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202416
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243241
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202420
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024220