• Посилання скопійовано

Який порядок коригування ПН_РЕЗ - РК-1 та РК-2

Як правильно внести зміни на збільшення до ПН_РЕЗ для товарів у режимі експортного забезпечення до та після митного оформлення?

Якщо у вас виникла потреба внести зміни на збільшення до податкової накладної (ПН) з нульовою ставкою ПДВ (з кодом "7" у номері) для товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення (РЕЗ), то необхідно дотримуватись певного порядку.

 

Коригування ПН_РЕЗ до початку митного оформлення

Для внесення змін на збільшення вартості та/або кількості товару до ПН РЕЗ з кодом "7" до початку митного оформлення необхідно:

  1. Скласти розрахунок коригування першого типу (РК_РЕЗ_1);
  2. У РК_РЕЗ_1 вказати код причини коригування «501»;
  3. Зареєструвати РК_РЕЗ_1 в ЄРПН до початку оформлення митної декларації.

РК_РЕЗ_1 може бути складено як на збільшення, так і на зменшення вартості та/або кількості Товару РЕЗ. Таких розрахунків коригування може бути складено декілька, але тільки до початку митного оформлення операції.

Важливо! Обсяг експортної операції, на яку оформлюється митна декларація, не може перевищувати обсяг цієї ж операції, вказаний у ПН_РЕЗ з урахуванням РК_РЕЗ_1. Тому якщо потрібно збільшити кількість товару або ціну, а ПН на РЕЗ вже зареєстрована, то до початку митного оформлення потрібно зареєструвати РК_РЕЗ_1 до такої ПН. 

Коригування ПН_РЕЗ після завершення митного оформлення

Після завершення митного оформлення для ПН РЕЗ з кодом "7" можна скласти лише розрахунок коригування другого типу:

  • РК_РЕЗ_2 складається після завершення вивезення товарів та подання всіх необхідних додаткових декларацій;
  • У РК_РЕЗ_2 вказується код причини коригування «502»;
  • У полі "митна декларація" зазначається інформація про дату і номер митної декларації;
  • В ЄРПН може бути зареєстровано тільки один РК_РЕЗ_2.

Хоча в більшості випадків РК_РЕЗ_2 складається на зменшення суми операції, в окремих випадках (наприклад, у разі зміни курсу валют) він може бути складений на збільшення суми операції.

Важливо! До ПН_РЕЗ, яка містить в номері ознаку "7" (відразу застосована нульова ставка податку), інших розрахунків коригування після складання РК_РЕЗ_2не складається. Коригування такої ПН_РЕЗ після складання РК_РЕЗ_2 вважається завершеним і надалі не здійснюється. 

Особливості реєстрації розрахунків коригування

  • РК_РЕЗ_1 підлягає моніторингу і може бути заблокований;
  • Реєстрація РК_РЕЗ_1 припиняється після початку митного оформлення;
  • Зупинення реєстрації в ЄРПН РК_РЕЗ_2 відповідно до пп. 201.16 ПКУ не здійснюється.

Якщо з дати реєстрації ПН_РЕЗ в ЄРПН минуло 30 календарних днів і платником не розпочато процедуру оформлення митної декларації, реєстрація ПН_РЕЗ та РК_РЕЗ_1 в ЄРПН скасовується.

Таким чином, якщо вам потрібно внести зміни на збільшення до ПН РЕЗ з нульовою ставкою (з кодом "7"), це необхідно зробити шляхом складання РК_РЕЗ_1 до початку митного оформлення.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Зміна ціни після передоплати: ПН та РК
    Підприємство виставило рахунок на 1 одиницю товару. Отримано передоплату 50% - виписано податкову накладна на 0,5 одиниці товару. Після цього відбулося збільшення ціни товару (підписано додаткову угоду до Договору). Після підписання додаткової угоди покупець зробив доплату за товар - доплатив різницю між авансом та новою ціною товару. Остання подія - відвантаження товару. Як повинні виписуватися ПН по доплаті та РК до ПН по передоплаті? Яка причина коригування повинна бути вказана в РК?
    Сьогодні 16:083
  • Обов'язкова реєстрація платником ПДВ
    Підприємство – неплатник ПДВ. Загальний обсяг операцій за останні 12 місяців перевищив 1 млн грн (400 тис. грн передоплати за продаж товару від резидента України та 1,5 млн грн передоплати від нерезидента за експорт товару). Чи виникає обов'язок реєстрації платником ПДВ?
    Сьогодні 08:4525
  • Нюанси звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів на митній території України
    Режим звільнення від оподаткування ПДВ, встановлений пп. 87 - 1 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, застосовується виключно до операцій із ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту товарів, визначених пп. 9 - 36 розд. XXI «Прикінцеві та перехідні положення» МКУ
    24.07.202534
  • Чи подавати Таблицю даних платника ПДВ, якщо коди УКТ ЗЕД старого та нового продукту відрізняються на декілька цифр?
    Виробниче підприємство-платник ПДВ почало виготовляти нові види готової продукції. До цього на всі старі види готової продукції були подані Таблиці даних платника ПДВ. Чи потрібно на нові види готової продукції подавали Таблиці даних у випадках, якщо код УКТ ЗЕД співпадає на перші чотири цифри з видами продукції, на які колись вже подавались Таблиці даних, або у випадку нового коду УКТ ЗЕД?
    23.07.2025188
  • В якому розділі Е-кабінету можливо переглянути інформацію, щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено?
    Для отримання інформації щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, платник, може подати запит за кодом форми J/F 1320101 «Запит щодо отримання відомостей з ЄРПН стосовно ПН/РК, реєстрацію яких зупинено», в якому зазначити запитувану інформацію на певну дату
    23.07.2025385