• Посилання скопійовано

Як платити ПДВ при придбанні програмного забезпечення у нерезидента?

Підприємство планує придбати програмне забезпечення у нерезидента та поставити його фізособі – підприємцю через Інтернет. Чи буде вважатися ця операція поставкою електронних послуг? Якщо так, то чи потрібно нерезиденту реєструватися платником ПДВ та здійснювати продаж самостійно? Вартість послуг менше, ніж 1000 євро

Постачання програмного забезпечення та оновлень до нього, у тому числі електронних примірників, надання доступу до них, а також дистанційне обслуговування програмного забезпечення та електронного обладнання належить до електронних послуг відповідно до пп. «е» пп. 14.1.56-5 ПКУ.

Разом з цим потрібно визначитись з тим, чи буде саме цей платіж нерезиденту визнаватись роялті. Ми розглядали цю тему тут. Для цілей оподаткування поняття роялті визначено у пп. 14.1.225 ПКУ. Зокрема, не вважаються роялті платежі, отримані за придбання примірників (копій, екземплярів) об’єктів інтелектуальної власності, у тому числі в електронній формі, для використання за своїм функціональним призначенням для кінцевого споживання або для перепродажу такого примірника (копії, екземпляра). Для класифікації оплати за придбання ПЗ як роялті або не як роялті потрібне професійне судження компетентних у цьому питанні працівників підприємства. До посадових обов’язків бухгалтера це не входить.

Виходячи з того, що ПЗ придбавається для перепродажу, ми вважаємо, що оплата за нього не є роялті, а значить, це буде придбання ПЗ у нерезидента, і ця операція буде електронною послугою. Але, повторимо, для точної відповіді на це питання потрібен ретельний аналіз угоди відповідними спеціалістами.

Статею 208-1 ПКУ визначені особливі правила оподаткування ПДВ електронних послуг, що постачаються нерезидентами фізичним особам, місце постачання яких розташоване на митній території України. До таких фізосіб також включаються ФОПи – неплатники ПДВ. Нерезидент повинен реєструватися в Україні як платник ПДВ тільки в тому разі, якщо:

  • Він надає електронні послуги тільки фізособам та ФОПам – неплатникам ПДВ;
  • При цьому обсяг вищезазначених операцій перевищує сукупно суму, еквівалентну 1000000 грн за офіційним курсом до іноземної валюти, встановленим НБУ, що діє на 0 годин 1 січня відповідного року.

В цьому випадку ці умови не виконуються, тому що отримувач електронних послуг є юрособою. Такий отримувач-юрособа сам повинен нарахувати ПДВ на вартість отриманого ПЗ від нерезидента відповідно до вимог ст. 208 ПКУ. А саме:

  • Якщо юрособа – платник ПДВ, вона складає та реєструє ПН на вартість придбаного ПЗ від нерезидента. Ця ПН відображається в декларації з ПДВ – див. тут;
  • Якщо юрособа – неплатник ПДВ, вона визначає суму податкових зобов’язань з ПДВ, яка підлягає декларуванню у Розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України. Докладніше про це – тут.

Подальший перепродаж ПЗ фізособі-підприємцю буде оподатковуватись ПДВ на загальних підставах, якщо юрособа – платник ПДВ. Якщо юрособа – неплатник ПДВ, вона продає ПЗ без ПДВ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Податкові наслідки відшкодування штрафу лізингодавцю за порушення ПДР
    ТОВ взяло у фінансовий лізинг легковий автомобіль. Лізингодавець виставляє рахунки на відшкодування штрафу за порушення ПДР. Рахунки виставляються з ПДВ. Чи є цей штраф додатковим благом для водія, який скоїв порушення ПДР? І що з ПДВ робити, включати в податковий кредит, чи разом із сумою штрафу рахувати як додаткове благо?
    04.10.202475
  • Як врахувати ФОПу ПДВ за придбане авто?
    ФОП на загальній системі оподаткування, платник ПДВ, планує придбати вантажне авто для використання у госпдіяльності. Оплата за авто з рахунку ФОП. Видаткова накладна та податкова накладна будуть складені на ФОП. Чи має ФОП право на податковий кредит за зазначеною ПН?
    02.10.2024139
  • Чи виникає ПЗ З ПДВ при відшкодуванні витрат за користування запозиченими коштами?
    Договір оренди транспортного засобу розірвано. За умовами договору орендодавець має повернути орендарю суму авансової оплати, витрати понесені в зв’язку із перерахуванням цієї суми та відсотки за користування грошовими коштами, якщо вони були запозичені. Чи виникає ПЗ з ПДВ у орендаря на суму відшкодування витрат по сплаті відсотків за користування запозиченими коштами?
    01.10.202430
  • Які податки сплачує ФОП-єдинник 3-ї групи при отриманні електронних послуг від нерезидента?
    ФОП на єдиному податку 3 групи за ставкою 5% працює в сфері IT. Він хоче придбати послугу з розробки штучного інтелекту у юрособи-нерезидента. Чи треба сплачувати ПДВ на постачання послуг від нерезидента? Чи буде ця операція оподатковуватись податком на доходи нерезидентів в Україні?
    30.09.2024186
  • Складаємо ПН при першому постачанні майбутнього об’єкта нерухомості
    Підприємство уклало договір купівлі-продажу майбутнього об’єкта нерухомості (квартири), це перший продаж. В номенклатурі зазначається майбутній об'єкт нерухомості. Як зазначити одиницю виміру та кількість: гривня, кількість 1 чи квадратний метр, а кількість згідно з проєктною документацією?
    27.09.202441