Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Агентська винагорода від нерезидента: оподаткування

ТОВ-резидент надає посередницькі (агентські) послуги нерезиденту, за що отримує щомісячно агенську винагороду. Згідно з договором, ТОВ-резидент діє на території України від імені та за рахунок нерезидента (підписує договори, укладає угоди, замовляє та купує товари/послуги тощо). Який порядок оподаткування агентської винагороди ПДВ та податком на прибуток?

ПДВ

Згідно з пп. "а" і "б" пп. 185.1 ПКУ, об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до ст. 186 ПКУ розташоване на митній території України.

Під постачанням послуг, відповідно до пп. 14.1.185 ПКУ, розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав щодо таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

Таким чином, згідно із пп. 185.1 ПКУ послуга, яку надає агент у межах агентського договору нерезиденту, є об'єктом оподаткування ПДВ та підлягає оподаткуванню у загальновстановленому порядку за основною ставкою (20%). При цьому база оподаткування за такою операцією визначається виходячи з винагороди агента, що отримана від нерезидента в межах виконання агентського договору.

Аналогічна думка міститься у листі ДФСУ від 12.06.19 р. №2690/8/18-28-12-01-40/ІПК.

Датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ у платника податку з постачання послуг нерезиденту, відповідно до пп. 187.1 ПКУ, вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

  • дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата послуг, що підлягають постачанню;
  • дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Отже, у резидента, який на території України надає агентські послуги нерезиденту, на дату однієї із подій, що сталася раніше, виникають податкові зобов'язання з ПДВ. На зазначену дату такий агент складає податкову накладну та реєструє її в ЄРПН.

 

Податок на прибуток

Розділом ІІІ ПКУ не передбачено коригування резидентом фінансового результату до оподаткування за отриманою агентською винагородою за укладеним з нерезидентом агентським договором.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Нерезиденти , ПДВ , Податок на прибуток , Договір

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі