• Посилання скопійовано

Продавець змінив назву: чи виписувати РК?

Продавець змінив назву з 13.05.2021 р., покупцеві виписано ПН з новою назвою підприємства, а покупку здійснено - 06.05.2021 р. ПН зареєстровано 27.05.2021. Чи потрібно робити РК на ПН, якщо змінилася тільки назва, інші реквізити залишилися без змін?

Порядок реєстрації особи як платника ПДВ регулюється ст. 180 - 183 розділу V ПКУ та регламентується Положенням №1130.

У п. 4.3 розділу IV Положення №1130 зазначено, що до дати перереєстрації платник ПДВ використовує попередні реквізити податкової реєстрації.

Якщо зміни у даних платника ПДВ стосуються найменування юридичної особи і такі зміни не пов'язані з реорганізацією юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу або перетворення або пов'язані з перетворенням юридичної особи у випадку, визначеному пп. 1 п. 3.15 розділу III Положення №1130 при використанні попередніх реквізитів податкової реєстрації такий платник ПДВ зазначає одночасно нове та попереднє найменування.

Таким чином, від дня внесення даних щодо нового найменування юридичної особи у Єдиний державний реєстр і до дня перереєстрації, здійсненої в порядку, встановленому Положенням №1130. У зв'язку із зміною найменування, такий платник ПДВ при складанні податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних повинен зазначати одночасно як старе, так і нове найменування. З дати перереєстрації тільки нове.

Підсумуємо: отже, якщо платник ПДВ при складанні ПН/РК до ПН повинен зазначати ту назву, яка була чинна на момент здійснення операції, тобто:

  • до дня внесення змін до ЄДР у ПН/РК зазначають стару назву;
  • у період між унесенням змін до ЄДР і датою ПДВ-перереєстрації одночасно і стару, і нову назву;
  • після перереєстрації тільки нову назву.

Аналогічний підхід Офісу ВПП ДФС  зазначає у листі від 08.02.2019 р. №453/ІПК/28-10-27-01-11.

У ситуації, що розглядається, продавець змінив назву з 13.05.2021 р., покупка була здійснена 06.05.2021 р., ПН зареєстрована 27.05.2021 р., в цьому разі в ПН повинна була бути зазначена одночасно як попередня так і нова назва.

Зазначимо, що перелік обов'язкових реквізитів податкової накладної визначено пп. "в" пп. 201.1 ПКУ, де одним із обов'язкових реквізитів, який зазначається у податковій накладній, є повна або скорочена назва підприємства.

Згідно з пп. 201.10 ПКУ, податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Помилки в реквізитах, визначених абз. 11 пп. 201.1 ПКУ (крім коду товару згідно УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Тобто, якщо в найменуванні продавця була зазначена лише нова назва без попередньої, то така помилка згідно з абз. 11 пп. 201.1 ПКУ, не є підставою для неприйняття податкової накладної в електронному вигляді та не позбавляє покупця права на ПК, оскільки основним ідентифікатором платника визнають його ІПН, а не назву.

Про це також зазначено у листі ДФС від 05.06.2018 р. №2451/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Купівля - продаж майнових прав на нерухомість: які податкові наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування - платник ПДВ планує придбати майнові права на нерухоме нежитлове майно. Чи оподатковується така поставка ПДВ? Які податкові наслідки для ТОВ у разі подальшого продажу таких прав (без оформлення документів на право власності на нерухомість), зокрема, якщо продаж здійснюватиметься за ціною, нижчою ціни придбання?
    Сьогодні 11:0815
  • Уточнюючий розрахунок з ПДВ після розблокування РК
    РК на зменшення ПЗ, заблокований у квітні 2024 року, розблоковано в червні 2025 року. У декларації з ПДВ за квітень 2024 р. цей РК було відображено в таблиці 1.2 Додатка 1. Як у червні 2025 р. коректно скласти та подати уточнюючий розрахунок до декларації за квітень 2024 р.? Чи потрібно подавати Додаток 1 разом з УР і як його правильно заповнити?
    Сьогодні 09:0933
  • Оформлення ПН: подарунковий сертифікат та доплата
    Здійснюється продаж товару вартістю 60 тис. грн (1 одиниця). Оплата здійснюється подарунковим сертифікатом на 40 тис. грн (ПН на нього була складена як на першу подію) та грошовою доплатою 20 тис. грн. Як на дату відвантаження товару коректно оформити ПН? Чи правильно буде складання РК до ПН на сертифікат (зміна номенклатури на товар) та нової ПН на суму доплати? Як при цьому відобразити кількість неподільного товару?
    07.07.202517
  • Дата складання РК до ПН, за операцією з отримання передоплати за товар, при зміні місця відвантаження за межі митної території
    Якщо на дату отримання передоплати за товар, відвантаження якого нерезиденту планувалось на митній території України, складено ПН, але надалі у зв’язку зі зміною умов договору товар буде вивезено за межі митної території України, РК складається на дату зміни призначення передоплати
    04.07.202526
  • Помилка в назві контрагента у податковій накладній
    У зареєстрованій податковій накладній допущено помилку в організаційно-правовій формі контрагента (вказано «ТОВ» замість «ПрАТ»). Який порядок виправлення такої помилки, якщо вона не впливає на суму компенсації? Чи потрібно складати розрахунок коригування і як його правильно оформити в цій ситуації?
    03.07.2025443