Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Включення заблокованої РК в Декларацію з ПДВ покупця

У 07.2019 р. виник ПК з ПДВ на придбаний товар від постачальника. У травні 2021 р. повертається товар цьому постачальнику. Постачальник виписує в травні 2021р. РК на ПН від 07.2019 р., яку заблокувала ДПА. Коли покупець повинен включити РК до декларації за травень: за фактом реєстрації після її розблокування?

Абзац 1 пп. 201.10 ПКУ передбачає, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування суми податку, що відносяться до податкового кредиту.

Статтею 192 ПКУ передбачено, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

Відповідно до пп. 192.1.1 ПКУ, якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:

а) постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок; 

б) отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв'язку з отриманням таких товарів/послуг.

Постачальник має право зменшити суму податкових зобов’язань лише після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної. 

Отже, вимога реєстрації зменшуючого РК діє тільки для постачальника, який має право зменшити свої зобов’язання тільки після реєстрації РК. Покупець, навпаки зменшує свій податковий кредит незалежно від факта реєстрації РК в ЄРПН.

Тож якщо покупець повертає товар постачальнику, останній повинен скласти "зменшуючий" РК. Оскільки внаслідок перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то покупець зменшує суму ПК за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив ПК у зв'язку з отриманням таких товарів/послуг.

Підсумовуючи вищезазначене, робимо висновок, у разі якщо виписаний постачальником "зменшуючий" РК до ПН заблокований податковою при реєстраціїї в ЄРПН, то покупець повинен зменшити ПК з ПДВ у періоді складання РК (незалежно від того, коли буде фактично розблокований і зареєстрований РК і чи буде він розблокований узагалі). 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Декларація , Блокування ПН/РК

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі