Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Оплата нерезиденту ліцензії за користування сайтом: що з ПДВ?

Підприємство - резидент України сплатило нерезиденту ліцензію строком на 1 рік, за право користування сайтом (сайт наповнений фотографіями), які воно може використовувати для своєї роботи на території України. Чи треба сплачувати ПДВ в розмірі 20%?

Відповідно до пп. «б» пп. 185.1 ПКУ,  об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких відповідно до ст. 186 ПКУ розташоване на митній території України.

Якщо підприємство отримало право користування сайтом, то тут, на наш погляд, можуть бути такі варіанти - підприємство за ліцензією отримує:

  1. в користування права інтелектуальної власності;
  2. доступ до інформаційних ресурсів на сайті.

Який з двох варіантів має місце в наведеній ситуації, потрібно прочитати в ліцензії.

Для першого варіанту місце постачання визначається в пп. «а» пп. 186.3 ПКУ, за яким місцем надання майнових прав інтелектуальної власності, створення за замовленням та використання об'єктів права інтелектуальної власності, у тому числі за ліцензійними договорами, вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або, у разі відсутності такого місця, місце постійного чи переважного його проживання.

Про особливості оподаткування для першого варіанту ми писали тут.

Для другого варіанту пп. «д» пп. 186.3 ПКУ визначено, що місцем постачання телекомунікаційних послуг, а саме: послуг, пов’язаних з передаванням, поширенням або прийманням сигналів, слів, зображень та звуків або інформації будь-якого характеру за допомогою дротових, супутникових, стільникових, радіотехнічних, оптичних або інших електромагнітних систем зв’язку, включаючи відповідне надання або передання права на використання можливостей такого передавання, поширення або приймання, у тому числі надання доступу до глобальних інформаційних мереж, вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або, у разі відсутності такого місця, місце постійного чи переважного його проживання.

Таким чином, для другого варіанту при визначенні місця постачання послуги з надання доступу до інформаційних продуктів, які знаходяться на веб-сайтах, через мережу Інтернет, слід застосовувати положення пп. «д» пп. 186.3 ПКУ (детальніше в консультації податкової - тут).

Отже, ситуація, яка розглядається, як для першого, так і для другого варіанту, на наш погляд, є об’єктом оподаткування ПДВ.

Резидент - отримувач таких послуг відповідно до пп. 180.2 ПКУ є відповідальною особою за нарахування та сплату ПДВ до бюджету.

Про особливості оподаткування ПДВ послуг від нерезидента можна почитати, наприклад, тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Ліцензія , Нерезиденти , ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі