Відповідно до п. 21 Порядку №1307:
- порядок складання РК та його реєстрації в ЄРПН аналогічний порядку, передбаченому для ПН;
- не допускається виправлення даних щодо дати складання ПН та її порядкового номера.
Тобто, виправити помилку в даті РК не можна.
Поряд з цим, постачальник має право зменшити суму ПЗ лише після реєстрації в ЄРПН РК до ПН (пп. 192.1.1 ПКУ).
Окрім того, наприклад, в ІПК ДПСУ від 24.10.2019 р. №981/6/99-00-07-03-02-15/ІПК додатково зазначено, що окрім реєстрації в ЄРПН РК має бути належним чином складений. Тобто він повинен бути в тому числі з правильною датою складання. Якщо ж РК складено з помилковою датою, зменшити на його підставі ПЗ з ПДВ постачальник не може.
В цій ІПК також зазначено, що внаслідок виписування РК з помилковою датою ПН була обнулена. А тому виправити такий РК складанням іншого РК неможливо, тому що РК складається не до іншого РК, а до ПН. Але ж скласти РК до ПН в цій ситуації неможливо, тому що ПН вже обнулена.
Звісно, що постачальник може спробувати зменшити ПЗ з ПДВ на підставі РК з помилковою датою. А якщо при перевірці податкова зафіксує порушення і збільшить податкове зобов’язання, спробувати оскаржувати це рішення, навіть і в суді. Щоправда, яким буде рішення суду, ми сказати не можемо. У всякому разі, іншого варіанту вирішення питання по справедливості в ситуації, яку ми розглядаємо, не видно.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити