• Посилання скопійовано

Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ

ТОВ було платником ЄП ІІІ групи (5%). З 01.10.2020 р. перейшло на загальну систему оподаткування та отримало статус платника ПДВ. Які наслідки з ПДВ та податку на прибуток від того, що залишається дебіторська заборгованість за поставлені товари/послуги до переходу на загальну систему?

Єдиний податок та податок на прибуток

Відповідно до пп. 292.1 ПКУ, доходом платника єдиного податку - ФОПа є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пп. 292.3 ПКУ. По-перше, дохід має бути у грошовій формі, по-друге, він має надійти у звітному періоді.

В даному випадку надання послуг або продаж товару до 01.10.2020 р., за які ще не отримано оплату, не призводить до збільшення доходу і нарахування ЄП за 9 місяців 2020 року.

А ось, коли буде отримано оплату за ці товари чи послуги після 01.10.2020 р., потрібно буде збільшити фінрезультат уже на загальній системі на підставі п. 4-1 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ: фінансовий результат до оподаткування податкового (звітного) періоду збільшується на суму доходу, отриманого як оплата за товари (роботи, послуги), відвантажені (надані) під час перебування на спрощеній системі оподаткування. Це коригування поширюється на всіх платників податку на прибуток, в тому числі і на тих, хто не коригує фінрезультат на різниці, що передбачені розділом ІІІ ПКУ (адже ця різниця прописана у розділі ХХ, а не у розділі ІІІ ПКУ). Збільшення фінрезультату на суму отриманої оплати відображається у рядку 3.1.12 додатка РІ до декларації з податку на прибуток.

 

ПДВ

Тут маємо класичну перехідну операцію. Оскільки постачання товару (перша подія) відбулося у періоді, коли підприємство не було платником ПДВ, то податкова накладна  не могла складатися, адже таке право відповідно до пп. 201.8 ПКУ надається виключно особам, зареєстрованим як платники ПДВ. Оплата коштів за такими розрахунками буде завершальною операцією і на неї не нараховується ПДВ. У декларацію з ПДВ ця операція взагалі не потрапляє. Щодо перехідних операцій також читайте наш матеріал тут>>

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»