Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

У якому періоді розблокований РК включається до Декларації?

РК виписано 29.09, 30.09 його відправлено на реєстрацію, яка була зупинена. 01.10. Подано документи для розблокування. Реєстрацію було відновлено 08.10. Чи має право підприємство включити цей РК до Декларації з ПДВ з вересень?

Згідно з пп. 192.1.1 ПКУ, якщо внаслідок перерахунку суми ПЗ з ПДВ постачальника відбувається зменшення суми компенсації на користь такого платника податку то:

а) постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;

б) отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв'язку з отриманням таких товарів/послуг.

Постачальник має право зменшити суму податкових зобов’язань лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.

Отже, якщо відбувається зменшення суми компенсації вартості товарів або послуг, платник податку — постачальник може зменшити податкові зобов’язання лише після розблокування і реєстрації покупцем в ЄРПН відповідного розрахунку коригування.

При цьому, податківці у ІПК від 25.07.2018 р. №3260/6/99-99-15-03-02-15/ІПК (про яку ми писали тут) зазначила, що  платник податку може зменшити податкові зобов'язання на суму ПДВ, зазначену у розрахунку коригування до податкової накладної, реєстрацію якого у ЄРПН зупинено, лише після припинення процедури такого зупинення:

  • у разі своєчасної реєстрації в ЄРПН такого розрахунку коригування - у декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому його складено;
  • у разі несвоєчасної реєстрації в ЄРПН - у декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому його зареєстровано в ЄРПН.

Аналогічний підхід наводився і у офіційному виданні ДФС.

Таким чином, оскільки фактично РК є зареєстрованим своєчасно (на час зупинення реєстрації строк для реєстрації ПН та РК продовжується) і в подальшому розблокований, то постачальник може включити його у зменшення суми ПЗ з ПДВ у Декларацію за місяць, в якому його було складено (в даному випадку у Декларації за вересень).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Податкова накладна , Реєстрація , Декларація

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі