Відповідно до пп. «а» та «б» пп. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку, зокрема, з постачання товарів або послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.
Разом з тим пп. 3 пп. 297.1 ПКУ передбачено, що платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з ПДВ з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, крім ПДВ, що сплачується фізичними особами та юридичними особами, які обрали ставку єдиного податку, визначену пп. 1 пп. 293.3 ПКУ (3%), а також що сплачується платниками єдиного податку четвертої групи.
Отже, операції з постачання товарів або послуг (як резидентам, так і нерезидентам) не є об’єктом оподаткування ПДВ такої особи, оскільки вона не є платником цього податку. Тому при наданні послуг не платником ПДВ нерезиденту ПЗ з ПДВ (а також обов’язки подання звітності з цього податку) у нього не виникають.
Коли неплатник ПДВ все ж таки нараховує ПЗ з ПДВ?
Обов’язок нарахувати та сплатити до бюджету суму ПЗ з ПДВ виникає у неплатника ПДВ лише у випадку отримання від нерезидента послуг, місце постачання яких за ст. 186 ПКУ визначено на території України (тобто, якщо місцем постачання послуг є місце реєстрації отримувача-резидента). Такий обов’язок передбачений пп. 180.2 ПКУ.
Тому при наданні послуг (як резидентам, так і нерезидентам) у неплатника ПДВ – «єдинника» зобов’язань з ПДВ не виникає. Зобов’язання можуть виникнути лише у разі отримання таким неплатником послуг від нерезидента.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити