Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Чи потрібно складати ПН на суму страхового збору у перевізника?

Підприємство здійснює автобусні нерегулярні та регулярні пасажирські перевезення. Утримує з отримувачів послуг страховий збір як страховий агент. Чи потрібно відображати отриману суму страхового збору у ПН на послуги з перевезення?

Як зазначено у пп. 201.1 ПКУ, податкова накладна складається на дату виникнення податкових зобов’язань платника ПДВ.

Своєю чергою, згідно з пп. «б» пп. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

За пп. 188.1 ПКУ база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів.

До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг.

Водночас, не є об'єктом оподаткування операції, зокрема, з надання послуг із страхування, співстрахування або перестрахування особами, які мають ліцензію на здійснення страхової діяльності відповідно до закону, а також пов'язаних з такою діяльністю послуг страхових (перестрахових) брокерів та страхових агентів (пп. 196.1.3 ПКУ). Тобто під цей пункт підпадає і вартість страхового збору, який виставляє перевізник отримувачу послуг.

Зважаючи на те, що операції із страхування не є об’єктом оподаткування, то на їх суму ПН не складається. Крім того, сума страхового збору не включається до бази оподаткування (договірної ціни) безпосередньо послуг з перевезення.

Однак, перевізник вартість страхового збору має відобразити у Декларації з ПДВ у рядку 5 і, відповідно, у Таблиці 1 Додатку 6 «Операції, що не є об’єктом оподаткування (стаття 196 розділу V Кодексу)». Таблиця 2 Додатку 6 при цьому не заповнюється.

Таким чином, податкова накладна складається виключно на вартість послуг з перевезення без врахування суми страхового збору, який не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Автотранспорт , ПДВ , Перевезення , Податкова накладна , Послуги , Транспортні засоби

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі