• Посилання скопійовано

Завищено суму ПДВ у податковій накладній: як виправити?

У січні 2020 року складено ПН за виконані будівельні роботи на більшу суму ПДВ (2897,36 грн). Як правильно скласти розрахунок коригування та який код коригування на зменшення суми ПДВ (-2897,36 грн) потрібно застосувати?

Податківці нагадують, що якщо в первинному документі, зокрема, в формах №КБ-2 та №КБ-3, одиниця виміру товарів/послуг зазначена як «грн»/«тис. грн», то:

  • в графі 4 «Одиниця виміру товару/послуги» податкової накладної необхідно зазначати «грн»,
  • в графі 6 «Кількість (об’єм, обсяг)» - проставляється значення «1» або відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу,
  • в графі 7 слід вказувати вартість виконаних робіт в гривнях з копійками.

Отже, в даному випадку слід виправляти обсяги постачання через коригування кількості або ціни – в залежності від суті помилки – в чому саме помилилися при складанні ПН: в обсягу виконаних робіт або в їхній оцінці. 

Відповідно, для цього застосовуються коди причини коригування 101 «зміна ціни» або «102» зміна кількості.

Зміну ціни (крім випадків повного повернення коштів, яке коригується з кодом 103) у розрахунку коригування потрібно показувати двома рядками: перший рядок повністю сторнує відповідний рядок із податкової накладної зі старою ціною, а другий — додає ту ж товарну позицію з новою ціною.

Зміну кількості товарів/послуг у розрахунку коригування також фіксують двома рядками: перший рядок сторнує рядок податкової накладної, у якому змінюються показники кількості, а в другому — зазначаються правильні показники.

Група коригування у графі 2.2 для обох рядків зазначається одинакова. Наприклад, якщо коригується тільки один рядок ПН, то в цій графі в обох коригуючих рядках зазначається «1».

Оскільки в даному випадку коригуються податкові зобов’язання платника ПДВ, то РК потрібно складати тією датою, коли виникли податкові зобов’язання, тобто у січні 2020 р. Хоча податківці і говорять про те, що РК складається на дату виявлення помилки (наприклад, в ІПК від 21.11.2018 р. №4907/6/99-99-15-03-02-15/ІПК), ми вважаємо, що у разі виправлення помилки в  сумі податкових зобов’язань це буде некоректним, адже податкові зобов’язання повинні бути відображені у правильній сумі в періоді їх виникнення.

Зауважимо, що такий підхід потребує також уточнення декларації з ПДВ за січень 2020 р. У даному разі недоплати податку не буде і штрафу теж не буде.

Щодо штрафів за несвоєчасну реєстрацію РК читайте тут.

Втім, саме в даному випадку, коли в результаті виправлення помилки сума ПДВ зменшується, можна використати думку податківців щодо складання РК на дату виявлення помилки і тоді відобразити його в декларації як коригування ПЗ у додатку 1. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Що з ПДВ при зарахуванні решти до скарбнички?
    ТОВ здійснює роздрібний продаж тютюнової продукції через інтернет-магазин. Пачка коштує 499 грн. Покупець надсилає на розрахунковий рахунок 500 грн. Чи можна в чеку 1 гривню пробивати як скарбничку, тобто заборгованість перед покупцем? Чи виникає податкове зобов'язання з ПДВ на 1 грн?
    03.04.202510
  • У експедитора немає СМГС: що з ПДВ?
    Транспортно-експедиторська компанія організовує залізничні перевезення вантажів. Облік здійснює за транзитними операціями. Замовник (платник ПДВ) замовив організувати послугу, яка складається з надання вагонів (власних або орендованих) та витрат на повернення порожнього вагона після вивантаження. Це експортне перевезення. Послугу з повернення порожнього вагону надає Укрзалізниця за ставкою 0% ПДВ. Це підтверджено електронним документом УЗ за списанням згідно з кожним вагоном. За якою ставкою ПДВ (0% або 20%) експедитор має подати на відшкодування витрати щодо повернення вагонів, якщо СМГС надано замовнику, як платнику тарифу?
    03.04.202530
  • ПДВ при передачі авто як гуманітарної допомоги, якщо оплата від ВПП ООН
    Всесвітня продовольча програма ООН закуповує авто в автосалоні для Благодійного фонду за тристоронньою угодою, де ВПП ООН є платником, автосалон - постачальником, а БФ - отримувачем. В угоді зазначено, що авто є благодійною (гуманітарною) допомогою. Як правильно скласти ПН для цієї операції? Як документально оформити операцію, щоб вона не була об'єктом оподаткування ПДВ або оподатковувалася за нульовою ставкою?
    03.04.202521
  • Який період зазначати в таблиці 1 додатка 2 до декларації ПДВ у разі збільшення залишку від’ємного значення?
    У разі збільшення від’ємного значення за результатами перевірки у графі «Звітний (податковий) період, у якому виникло від’ємне значення» таблиці 1 додатка 2 зазначають звітний період, у якому сформовано ПК за таким узгодженим повідомленням-рішенням за формою «В3»
    03.04.202545
  • Нюанси коригування ПН на операції з експорту окремих видів товарів
    ПН_РЕЗ коригується для приведення її показників у відповідність до МД, на підставі якої здійснено митне оформлення товарів (з урахуванням, за наявності, складених до неї аркушів коригування), та здійснюється шляхом складання та реєстрації в ЄРПН РК_РЕЗ_2
    02.04.202514