Податківці нагадують, що якщо в первинному документі, зокрема, в формах №КБ-2 та №КБ-3, одиниця виміру товарів/послуг зазначена як «грн»/«тис. грн», то:
- в графі 4 «Одиниця виміру товару/послуги» податкової накладної необхідно зазначати «грн»,
- в графі 6 «Кількість (об’єм, обсяг)» - проставляється значення «1» або відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу,
- в графі 7 слід вказувати вартість виконаних робіт в гривнях з копійками.
Отже, в даному випадку слід виправляти обсяги постачання через коригування кількості або ціни – в залежності від суті помилки – в чому саме помилилися при складанні ПН: в обсягу виконаних робіт або в їхній оцінці.
Відповідно, для цього застосовуються коди причини коригування 101 «зміна ціни» або «102» зміна кількості.
Зміну ціни (крім випадків повного повернення коштів, яке коригується з кодом 103) у розрахунку коригування потрібно показувати двома рядками: перший рядок повністю сторнує відповідний рядок із податкової накладної зі старою ціною, а другий — додає ту ж товарну позицію з новою ціною.
Зміну кількості товарів/послуг у розрахунку коригування також фіксують двома рядками: перший рядок сторнує рядок податкової накладної, у якому змінюються показники кількості, а в другому — зазначаються правильні показники.
Група коригування у графі 2.2 для обох рядків зазначається одинакова. Наприклад, якщо коригується тільки один рядок ПН, то в цій графі в обох коригуючих рядках зазначається «1».
Оскільки в даному випадку коригуються податкові зобов’язання платника ПДВ, то РК потрібно складати тією датою, коли виникли податкові зобов’язання, тобто у січні 2020 р. Хоча податківці і говорять про те, що РК складається на дату виявлення помилки (наприклад, в ІПК від 21.11.2018 р. №4907/6/99-99-15-03-02-15/ІПК), ми вважаємо, що у разі виправлення помилки в сумі податкових зобов’язань це буде некоректним, адже податкові зобов’язання повинні бути відображені у правильній сумі в періоді їх виникнення.
Зауважимо, що такий підхід потребує також уточнення декларації з ПДВ за січень 2020 р. У даному разі недоплати податку не буде і штрафу теж не буде.
Щодо штрафів за несвоєчасну реєстрацію РК читайте тут.
Втім, саме в даному випадку, коли в результаті виправлення помилки сума ПДВ зменшується, можна використати думку податківців щодо складання РК на дату виявлення помилки і тоді відобразити його в декларації як коригування ПЗ у додатку 1.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити