Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Коли можна списати ПЗ з ПДВ на витрати за відсутності зареєстрованого РК?

Підприємством не було складено РК на повернення коштів покупцям - неплатникам ПДВ. Крім цього не було складено РК до помилкової ПН. Коли можна списати ПДВ на витрати за поверненням коштів, на який не складено РК? Чи можна виписати РК до помилкової ПН поточною датою?

Не відносяться до податкового кредиту суми ПДВ, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН ПН/РК до таких ПН чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пп. 201.11 ПКУ.

Таким чином, саме наявність зареєстрованого РК є для платника податку підставою для зменшення ПЗ з ПДВ. При цьому, ПКУ дає можливість зменшити ПЗ з ПДВ як за РК, що зареєстровано вчасно, так і з порушенням строків (головне, щоб РК було зареєстровано):

  • якщо документ зареєстровано вчасно і платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 1095 календарних днів з дати складення ПН/РК;
  • суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в ПН/РК, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, у якому зареєстровано ПН/РК в ЄРПН, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення ПН/РК, у тому числі для платників податку, які застосовують касовий метод.

Тобто, маємо 1095 календарних днів, в які ще може бути зареєстровано такий РК і, відповідно, постачальник отримає право на зменшення ПЗ з ПДВ.

Отже, списати суму ПДВ за незареєстрованим розрахунком коригування постачальник зможе лише після спливу 1095 календарних днів з дати складання такого РК. Списання суми ПЗ в обліку відображається записом: Дт 949 Кт 6432.

Що ж до питання складання РК до помилкової ПН на неплатника ПДВ, то такий РК складається датою виявлення помилки. При цьому, хоч законодавчо обмеження і не встановлено, проте фактично право на складання того РК зберігається у платника податку протягом 1095 днів з дати складання такої ПН.

Оскільки помилкова ПН була складена у жовтні 2017 року, то платник податку може скласти і зареєструвати РК до неї до жовтня 2020 року. Після реєстрації такого РК платник податку буде мати право на зменшення ПЗ з ПДВ за такою ПН (хоча податківці і роз’яснювали, що ані помилкові ПН, ані РК для їх сторнування у декларації не відображаються, однак за такого підходу платник втратить суму на реєстраційному ліміті).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть БЕЗКОШТОВНУ передплату, перейшовши за посиланням; на час карантину ми даруємо усім нашим читачам три місяці передплати на пакет «Мій асистент».

Читайте консультації та аналітику від редакції без обмежень і будьте здорові!

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Витрати , Коригування , ПДВ , Податкова накладна , Реєстрація , Облік

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі