Не відносяться до податкового кредиту суми ПДВ, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН ПН/РК до таких ПН чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пп. 201.11 ПКУ.
Таким чином, саме наявність зареєстрованого РК є для платника податку підставою для зменшення ПЗ з ПДВ. При цьому, ПКУ дає можливість зменшити ПЗ з ПДВ як за РК, що зареєстровано вчасно, так і з порушенням строків (головне, щоб РК було зареєстровано):
- якщо документ зареєстровано вчасно і платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 1095 календарних днів з дати складення ПН/РК;
- суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в ПН/РК, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, у якому зареєстровано ПН/РК в ЄРПН, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення ПН/РК, у тому числі для платників податку, які застосовують касовий метод.
Тобто, маємо 1095 календарних днів, в які ще може бути зареєстровано такий РК і, відповідно, постачальник отримає право на зменшення ПЗ з ПДВ.
Отже, списати суму ПДВ за незареєстрованим розрахунком коригування постачальник зможе лише після спливу 1095 календарних днів з дати складання такого РК. Списання суми ПЗ в обліку відображається записом: Дт 949 Кт 6432.
Що ж до питання складання РК до помилкової ПН на неплатника ПДВ, то такий РК складається датою виявлення помилки. При цьому, хоч законодавчо обмеження і не встановлено, проте фактично право на складання того РК зберігається у платника податку протягом 1095 днів з дати складання такої ПН.
Оскільки помилкова ПН була складена у жовтні 2017 року, то платник податку може скласти і зареєструвати РК до неї до жовтня 2020 року. Після реєстрації такого РК платник податку буде мати право на зменшення ПЗ з ПДВ за такою ПН (хоча податківці і роз’яснювали, що ані помилкові ПН, ані РК для їх сторнування у декларації не відображаються, однак за такого підходу платник втратить суму на реєстраційному ліміті).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити