Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Постачальник надав ПН, у якій код послуги не відповідає КВЕДу постачальника: що робити?

Постачальником надано послугу та складено відповідну податкову накладну. Підприємство виявило, що його контрагент немає відкритого КВЕДу щодо наданої послуги. Чи має право підприємство на включення такої податкової накладної до свого податкового кредиту?

Класифікацію видів економічної діяльності (далі — КВЕД-2010) затверджено наказом Держкомітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 р. №457.

При цьому КВЕД — це статистичний інструмент для впорядкування економічної інформації. Водночас, Класифікація є механізмом спільної мови, що має використання в багатьох інших, нестатистичних сферах (соціальному та податковому регулюванні, ліцензуванні, системі тарифів тощо), проте не завжди адаптована до цього повною мірою.

Отже, Класифікація не завжди відповідає всім потребам користувачів за межами статистичної системи, у зв’язку з чим можуть виникнути суперечності щодо юридичного використання коду КВЕД. Код виду діяльності не обов’язково є достатнім критерієм для виконання умов, передбачених нормативними актами. У застосуванні нормативних актів чи контрактів код виду діяльності — це припущення, а не доказ (абз. 8 п. 1 КВЕД-2010).

Правила складання податкової накладної (у тому числі заповнення її обов’язкових реквізитів) регулюються ст. 201 ПКУ та регламентуються Порядком №1307.

Згідно з пп. 201.1 ПКУ обов'язковими реквізитами, що зазначаються у податковій накладній, зокрема, є:

  • опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг (реквізит має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів/послуг);
  • код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг — код послуги згідно з ДКПП; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП не повністю, але не менше ніж чотири перші цифри відповідного коду.

У разі виникнення у платника податку необхідності визначення коду послуги згідно з ДКПП такий платник може звернутися до Мінекономрозвитку України як до головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності.

Таким чином, при здійсненні операцій з постачання послуг платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’я­зання за такою операцією, скласти та зареєструвати в ЄРПН податкову накладну, в якій, відповідно до пп. 201.1 ПКУ, зазначити код ДКПП незалежно від того, чи відповідає операція з надання такої послуги коду його діяльності, зазначеному в статутних документах.

Якщо така податкова накладна не була заблокована і, відповідно, була зареєстрована в ЄРПН, вона дає право на податковий кредит на загальних підставах, незалежно від наявності відповідного КВЕД у статутних та реєстраційних документах постачальника. Покупець не зобов’язаний контролювати таку наявність.

Про це говорять податківці у листі від 25.05.2017 р. №368/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть БЕЗКОШТОВНУ передплату, перейшовши за посиланням; на час карантину ми даруємо усім нашим читачам три місяці передплати на пакет «Мій асистент».

Читайте консультації та аналітику від редакції без обмежень і будьте здорові!

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Послуги , Податковий кредит

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі