Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Консультаційні послуги нерезиденту: як скласти ПН та відобразити в декларації з ПДВ?

Отримано передплату від нерезидента 1000$ за консультаційні послуги. Відповідно до пп. 186.3 ПКУ консультаційні послуги не є об’єктом оподаткування ПДВ. Як скласти податкову накладну та як відобразити в декларації з ПДВ таку операцію?

Консультаційні послуги згадуються у пп. «в» пп. 186.3 ПКУ, а це означає, що місцем їх постачання є місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання. У даному випадку отримувач послуг – це нерезидент, тому місце їх постачання знаходиться за межами митної території України.

Пунктом 201.1 ПКУ визначено, що на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін.

При цьому згідно з пп. 201.5 ПКУ та п. 17 Порядку №1307, для операцій, що оподатковуються або звільнені від оподаткування, складаються окремі податкові накладні, тобто при одночасному постачанні одному отримувачу (покупцю) як оподатковуваних товарів/послуг, так і таких, що звільнені від оподаткування, постачальник (продавець) складає окремі податкові накладні.

Таким чином, методом виключення, за операціями з постачання товарів/послуг, що не є об’єктом оподаткування, або місце постачання яких визначено за межами митної території України, податкові накладні не складаються та відповідно не реєструються в ЄРПН.

Якщо для постачання консультаційних послуг нерезиденту використовуються товари, роботи, послуги, що придбаваються з ПДВ, потрібно нарахувати податкові зобов’язання відповідно до пп. «а» пп. 198.5 ПКУ. В цьому разі складається зведена ПН з типом причини 08. Більш докладно про те, як скласти таку ПН, читайте тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Нерезиденти , ПДВ , Податкова накладна , Послуги , Декларація

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі