Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Списання безнадійної дебіторської заборгованості: чи коригувати ПЗ з ПДВ?

У 2016 р. надано покупцю рекламні послуги, втім покупець так й не оплатив їх. Строк позовної давності нещодавно минув. Чи потрібно при списанні безнадійної дебіторської заборгованості коригувати ПДВ за вказаною операцією, чи просто загальну суму угоди (включаючи ПДВ) віднести на витрати і цього буде достатньо?

На дату відвантаження товару платник ПДВ визнавав ПЗ з ПДВ. На жаль, при списанні безнадійної дебіторської заборгованості ПЗ з ПДВ не коригуються, оскільки підстави для цього відсутні.

Аналогічну позицію наведено у консультації "ЗІР" (категорія 101.06)[1]: оскільки покупець не повернув продавцю раніше поставлені товари/послуги і протягом терміну позовної давності їх не оплатив, то незалежно від того, чи було проведено процедуру досудового врегулювання сумнівної дебіторської заборгованості, продавець не має законодавчих підстав для коригування податкових зобов’язань при списанні дебіторської заборгованості.

Проте потрібно пам’ятати, що при списанні безнадійної заборгованості вся сума з ПДВ потрапить до витрат (або спишеться через резерв сумнівних боргів, якщо він був створений).

Детально про облік та оподаткування при списанні безнадійної дебіторської заборгованості податківці писали у "Віснику. Офіційно про податки" № 9, а ми висвітлювали цю тему тут.

 


[1] Чи має право постачальник відкоригувати податкові зобов’язання у разі списання дебіторської заборгованості за поставленими товарами/послугами, якщо термін позовної давності минув, але оплату за товари/послуги ними так і не було отримано та процедура досудового врегулювання сумнівної дебіторської заборгованості проведена не була?

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Заборгованість , ПДВ , Послуги

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі