• Посилання скопійовано

Аркуш коригування до МД містить зміну кодів УКТ ЗЕД: чи складати РК?

Чи потрібно складати РК, якщо аркуш коригування до митної декларації містить зміну кодів УКТ ЗЕД?

Нагадаємо основні моменти.

Згідно з пп. 201.1 ПКУ код товару згідно з УКТ ЗЕД є одним із обов'язкових реквізитів ПН. Імпортери зазначають код УКТ ЗЕД у ПН повністю суцільним значенням як це вказано у митній декларації. Інші платники ПДВ (крім випадків постачання підакцизних товарів) мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду. При цьому, код згідно з УКТ ЗЕД зазначається на рівні позиції, підпозиції, категорії, підкатегорії відповідно до Закону про митний тариф України.

Постачальник код УКТ ЗЕД заносить до графи 3.1 ПН. Графа 3.1 заповнюється на всіх етапах постачання товарів. Код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається суцільним порядком без будь-яких розділових знаків (пробілів, крапок тощо). У разі постачання товару, ввезеного на митну територію України, у графі 3.2 проставляється позначка "Х". Графа 3.2 заповнюється на всіх етапах постачання товару.

Більше того, помилки у коді УКТ ЗЕД заважають ідентифікувати здійснену операцію і є причиною неприйняття ПН у електронному вигляді на реєстрацію. Невідповідність кодів ставить під загрозу ПК покупців.

Від дати оформлення митним органом аркуша коригування до МД (за умовами запитання - це квітень 2019 р.) товарні позиції на постачання таких товарів у ПН повинні співпадати із даними митниці. Тому у випадку зміни кодів продавець в обов'язковому порядку із дати змін товарних позицій повинен вказувати у ПН відповідні нові коди УКТ ЗЕД. З іншої сторони потрібно скласти РК до ПН, у якому зі знаком "-" вказати показники щодо товарів, номенклатура яких змінилася (за умовами запитання - це гр. 4.1, товарна позиція - 2106 90 98 90). Для додавання нової товарної позиції, якої не було в ПН, що коригується, у РК зі знаком "+" в окремих рядках зазначаються показники номенклатури товарів, що додаються (нові товарні позиції, за умовами запитання - це гр. 4.1, товарна позиція - 2103 90 90 00).

Якщо необхідно змінити код товарів згідно з УКТ ЗЕД, у графі 2.1 РК зазначається код причини коригування "104". У рядку ПН, що коригується, зазначеному із знаком "-", та новому рядку з виправленими показниками, що його замінює, присвоюється однаковий порядковий номер групи коригування, який зазначається у графі 2.2 РК, та наводиться однакова причина коригування.

Отже, у разі зміни кодів УКТ ЗЕД під час складання аркушу коригування до митної декларації ПН на постачання товарів повинні містити відповідну товарну позицію. Тому у випадку постачання товару із дати змін коду УКТ ЗЕД, такі зміни слід внести до ПН шляхом складання РК.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Допомога на лікування працівниці: облік ПДВ та ПДФО
    ТОВ на загальній системі оподаткування надає допомогу на лікування онкохворої співробітниці, придбавши для неї ліки за безготівковим розрахунком. Всі підтверджуючі медичні документи та документи від постачальника є. Чи потрібно нараховувати компенсуючі зобов'язання з ПДВ? Чи є вартість ліків додатковим благом для співробітниці та як це відобразити у звіті 4ДФ?
    10.07.202518
  • Коригування імпортного ПДВ за аркушем коригування: повернення та облік
    Як діяти підприємству після отримання аркуша коригування до митної декларації, який скасував мито та зменшив суму ПДВ? Чи обов'язково повертати ПДВ з бюджету? Як правильно відобразити це в обліку та що робити з розбіжностями у сальдо розрахунків з митницею?
    10.07.202517
  • Чи зберігається право на ПК та бюджетне відшкодування за НА, переданими ЗСУ?
    Комунальне підприємство (платник ПДВ, загальна система) придбало пікап за власні кошти у лютому 2025 р. Суму ПДВ включено до ПК, що спричинило від’ємне значення. У травні 2025 року автомобіль, не введений в експлуатацію, передано ЗСУ в межах військово-транспортного обов’язку. Чи має право підприємство заявити бюджетне відшкодування?
    10.07.202524
  • Розблокування РК на зменшення після спливу строку
    Розрахунок коригування на зменшення податкових зобов'язань з ПДВ заблоковано. Продавець пропустив 365-денний термін для подання пояснень на розблокування. Які наслідки неподання документів та чи можна розблокувати такий РК після спливу встановленого строку?
    10.07.202532
  • Списання авансу 2017 року: коригування ПДВ-кредиту
    Підприємство списує дебіторську заборгованість за авансом, сплаченим у 2017 році за непоставлений товар. ПК за ПН на цей аванс було відображено. Як правильно відкоригувати ПДВ: нарахувати умовні податкові зобов'язання згідно з пп. 198.5 ПКУ в поточному періоді, чи подати уточнюючий розрахунок до декларації за період виникнення податкового кредиту?
    09.07.2025367