• Посилання скопійовано

За якою датою нараховуються ПЗ з ПДВ у разі постачання санаторно-курортних послуг?

Чи можна постачання санаторно-курортних послуг ветеранам війни та праці, а також постраждалим учасникам Революції Гідності, особам з інвалідністю, дітям війни вважати постачанням з оплатою за рахунок бюджетних коштів, якщо ці кошти надходять від Департаменту соцполітики виконавчого органу Київміськради?

Запитання:

ТОВ уклало договір з Департаментом соцполітики виконавчого органу Київської міської ради. Предметом цього договору є надання послуг санаторно-курортних закладів: оздоровлення ветеранів війни та праці, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, яким виповнилося 18 років, постраждалих учасників Революції Гідності, осіб з інвалідністю, дітей війни, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, міста Києва. Згідно з умовами договору, вартість послуг оздоровлення включає ПДВ. За порядком оплати розрахунок за надані послуги здійснюється Департаментом відповідно до п. 1 ст. 49 БКУ. Оплата за надані послуги з оздоровлення здійснюється після надходження бюджетного фінансування. У договорі вказано розрахунковий рахунок ГУДКСУ в м. Києві.

1. Чи можна таке постачання послуг з санаторно-курортного лікування вважати постачанням з оплатою за рахунок бюджетних коштів?

2. Яким з пунктів (п. 187.7 чи п. 187.1 ПКУ) слід керуватися для визначення дати виникнення податкових зобов’язань з ПДВ при наданні послуг з санаторно-курортного лікування?

 

Відповідь:

За Законом №3551 пільги у вигляді безоплатного забезпечення санаторно-курортним лікуванням надаються:

  • учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них (ст. 56 та 12);
  • особам з інвалідністю внаслідок війни та прирівняним до них особам (ст. 7 та 13);
  • учасникам війни (ст. 89 та 14);
  • особам, на яких поширюється чинність Закону №3551 (ст. 10 та 15).

Фінансування витрат, пов'язаних з введенням в дію Закону №3551, здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів (ст. 17 Закону №3551). 

Пунктом 187.7 ПКУ визначено, що датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом.

Крім цього, відповідно до пп. 197.1.6 ПКУ операції з постачання реабілітаційних послуг інвалідам, дітям-інвалідам, а також постачання путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України фізосіб віком до 18 років, інвалідів, дітей-інвалідів звільняються від оподаткування ПДВ.

Пунктом 201.10 ПКУ передбачено, що при постачанні товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

Отже, кошти, які отримані закладом з бюджету за тристороннім договором як відшкодування вартості санаторно-курортних послуг, наданих фізособам, вказаним у запитанні, включаються до бази оподаткування ПДВ у звітному періоді їх отримання на дату настання події, яка визначена п. 187.7 ПКУ, за відсутності інформації, яка б підтверджувала статус фізособи як особи з інвалідністю, визначеної з пп. 197.1.6 ПКУ.

***

Читайте також: Санаторно-курортні послуги постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи: за якою датою виникає ПДВ?

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20249
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024519
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024252