• Посилання скопійовано

Імпорт програмного забезпечення: оподаткування ПДВ на митниці

Підприємство планує імпортувати з-за кордону програмне забезпечення з метою перепродажу в Україні. Нерезидент надсилає інсталяційний диск та флеш-карту з електронним ключем. Які правила оподаткування такого імпорту? Як зазначати ці активи в інвойсі та в митній декларації?

Як зазначали податківці в листі ДФС від 07.04.2016 р. №7765/6/99-99-19-03-02-15, п. 26-1 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ встановлено, що для операцій з постачання програмної продукції, тимчасово, з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року, запроваджено пільговий режим оподаткування ПДВ, згідно з яким звільняються від оподаткування цим податком операції з постачання програмної продукції.

Особливості оподаткування ПДВ операцій з постачання програмної продукції від нерезидента резиденту на митну територію України визначено в УПК, затвердженій наказом Міндоходів від 07.10.2013 р. №536.

Так, зокрема, операції із постачання програмної продукції від нерезидента резиденту на митну територію України не оподатковуються ПДВ.

При цьому до програмної продукції належать:

  • результат комп’ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп’ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів;
  • криптографічні засоби захисту інформації.

Отже, і саме програмне забезпечення, наведене на диску, і електронний ключ до нього, не будуть оподатковуватися ПДВ. А ось носій, на якому буде передаватися програмна продукція – це інша справа. Для них пільг не передбачено, а отже, їх ввезення на умовах імпорту має оподатковуватися ПДВ на загальних підставах. 

Щодо здійснення митного оформлення документів при ввезенні програмного забезпечення на митну територію України на матеріальних носіях податківці в цьому ж листі нагадували, що умови поміщення товарів у митний режим імпорту визначено ст. 75 МКУСтаттею 335 МКУ встановлено перелік документів, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України.

Перелік документів, з використанням яких декларуються товари, що переміщуються через митний кордон України підприємствами, визначено п. 2-7 Положення №450.

У разі переміщення через митний кордон України матеріальних носіїв програмного забезпечення, що розглядається як результати наданих/виконаних послуг/робіт, заповнення граф митної декларації відповідно до митного режиму імпорту здійснюється з особливостями, визначеними п. 2 розділу ІІ Порядку №651.

Так, у разі переміщення через митний кордон товарів як носіїв результатів наданих/виконаних послуг/робіт:

  • у графi 31 МД зазначаються вiдомостi про такi носiї, а також про iнформацiю, яка на них розмiщена;
  • у графi 33 МД зазначається код згiдно з УКТ ЗЕД такого носiя;
  • у графі 42 МД зазначається вартiсть таких носiїв без урахування вартостi iнформацiї, що на них розмiщена;
  • у графi 45 МД зазначається митна вартiсть таких носiїв без урахування вартостi iнформацiї, яка на них розмiщена.

Отже, для того, щоб було простіше скласти митну декларацію, варто, щоб нерезидент-постачальник в інвойсі окремо зазначив вартість програмного забезпечення, і окремо – вартість носіїв, на яких воно буде надсилатися. 

Натомість інформація, яка передається мережею Інтернет без переміщення через митний кордон України матеріальних носіїв інформації, не декларується митним органом та не підлягає митному контролю та оформленню.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Що з ПДВ при зарахуванні решти до скарбнички?
    ТОВ здійснює роздрібний продаж тютюнової продукції через інтернет-магазин. Пачка коштує 499 грн. Покупець надсилає на розрахунковий рахунок 500 грн. Чи можна в чеку 1 гривню пробивати як скарбничку, тобто заборгованість перед покупцем? Чи виникає податкове зобов'язання з ПДВ на 1 грн?
    03.04.202510
  • У експедитора немає СМГС: що з ПДВ?
    Транспортно-експедиторська компанія організовує залізничні перевезення вантажів. Облік здійснює за транзитними операціями. Замовник (платник ПДВ) замовив організувати послугу, яка складається з надання вагонів (власних або орендованих) та витрат на повернення порожнього вагона після вивантаження. Це експортне перевезення. Послугу з повернення порожнього вагону надає Укрзалізниця за ставкою 0% ПДВ. Це підтверджено електронним документом УЗ за списанням згідно з кожним вагоном. За якою ставкою ПДВ (0% або 20%) експедитор має подати на відшкодування витрати щодо повернення вагонів, якщо СМГС надано замовнику, як платнику тарифу?
    03.04.202530
  • ПДВ при передачі авто як гуманітарної допомоги, якщо оплата від ВПП ООН
    Всесвітня продовольча програма ООН закуповує авто в автосалоні для Благодійного фонду за тристоронньою угодою, де ВПП ООН є платником, автосалон - постачальником, а БФ - отримувачем. В угоді зазначено, що авто є благодійною (гуманітарною) допомогою. Як правильно скласти ПН для цієї операції? Як документально оформити операцію, щоб вона не була об'єктом оподаткування ПДВ або оподатковувалася за нульовою ставкою?
    03.04.202521
  • Який період зазначати в таблиці 1 додатка 2 до декларації ПДВ у разі збільшення залишку від’ємного значення?
    У разі збільшення від’ємного значення за результатами перевірки у графі «Звітний (податковий) період, у якому виникло від’ємне значення» таблиці 1 додатка 2 зазначають звітний період, у якому сформовано ПК за таким узгодженим повідомленням-рішенням за формою «В3»
    03.04.202545
  • Нюанси коригування ПН на операції з експорту окремих видів товарів
    ПН_РЕЗ коригується для приведення її показників у відповідність до МД, на підставі якої здійснено митне оформлення товарів (з урахуванням, за наявності, складених до неї аркушів коригування), та здійснюється шляхом складання та реєстрації в ЄРПН РК_РЕЗ_2
    02.04.202514