• Посилання скопійовано

Імпорт програмного забезпечення: оподаткування ПДВ на митниці

Підприємство планує імпортувати з-за кордону програмне забезпечення з метою перепродажу в Україні. Нерезидент надсилає інсталяційний диск та флеш-карту з електронним ключем. Які правила оподаткування такого імпорту? Як зазначати ці активи в інвойсі та в митній декларації?

Як зазначали податківці в листі ДФС від 07.04.2016 р. №7765/6/99-99-19-03-02-15, п. 26-1 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ встановлено, що для операцій з постачання програмної продукції, тимчасово, з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року, запроваджено пільговий режим оподаткування ПДВ, згідно з яким звільняються від оподаткування цим податком операції з постачання програмної продукції.

Особливості оподаткування ПДВ операцій з постачання програмної продукції від нерезидента резиденту на митну територію України визначено в УПК, затвердженій наказом Міндоходів від 07.10.2013 р. №536.

Так, зокрема, операції із постачання програмної продукції від нерезидента резиденту на митну територію України не оподатковуються ПДВ.

При цьому до програмної продукції належать:

  • результат комп’ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп’ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів;
  • криптографічні засоби захисту інформації.

Отже, і саме програмне забезпечення, наведене на диску, і електронний ключ до нього, не будуть оподатковуватися ПДВ. А ось носій, на якому буде передаватися програмна продукція – це інша справа. Для них пільг не передбачено, а отже, їх ввезення на умовах імпорту має оподатковуватися ПДВ на загальних підставах. 

Щодо здійснення митного оформлення документів при ввезенні програмного забезпечення на митну територію України на матеріальних носіях податківці в цьому ж листі нагадували, що умови поміщення товарів у митний режим імпорту визначено ст. 75 МКУСтаттею 335 МКУ встановлено перелік документів, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України.

Перелік документів, з використанням яких декларуються товари, що переміщуються через митний кордон України підприємствами, визначено п. 2-7 Положення №450.

У разі переміщення через митний кордон України матеріальних носіїв програмного забезпечення, що розглядається як результати наданих/виконаних послуг/робіт, заповнення граф митної декларації відповідно до митного режиму імпорту здійснюється з особливостями, визначеними п. 2 розділу ІІ Порядку №651.

Так, у разі переміщення через митний кордон товарів як носіїв результатів наданих/виконаних послуг/робіт:

  • у графi 31 МД зазначаються вiдомостi про такi носiї, а також про iнформацiю, яка на них розмiщена;
  • у графi 33 МД зазначається код згiдно з УКТ ЗЕД такого носiя;
  • у графі 42 МД зазначається вартiсть таких носiїв без урахування вартостi iнформацiї, що на них розмiщена;
  • у графi 45 МД зазначається митна вартiсть таких носiїв без урахування вартостi iнформацiї, яка на них розмiщена.

Отже, для того, щоб було простіше скласти митну декларацію, варто, щоб нерезидент-постачальник в інвойсі окремо зазначив вартість програмного забезпечення, і окремо – вартість носіїв, на яких воно буде надсилатися. 

Натомість інформація, яка передається мережею Інтернет без переміщення через митний кордон України матеріальних носіїв інформації, не декларується митним органом та не підлягає митному контролю та оформленню.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20242
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024466
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024245