Про складання податкової накладної на постачання з оплатою за рахунок бюджетних коштів ми писали у цій консультації>>
Якщо діяти виключно за нормами ПКУ, то податкову накладну, яка складена за «першою подією» – відвантаженням, слід вважати зайво складеною. Таку податкову накладну можна «відсторнувати» лише шляхом складання РК до такої ПН, у якому здійснюється зменшення кількості товарів/послуг у повному обсязі – аналогічно, як і при повному поверненні товарів/послуг.
Надалі слід скласти та зареєструвати податкову накладну від правильної дати – дати отримання грошових коштів.
Відповідно до п. 192.1 ПКУ РК до ПН складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.
РК до ПН, складеної на неплатника ПДВ, складається з урахуванням таких особливостей:
- у заголовній частині зазначаються дані із заголовної частини податкової накладної, складеної на неплатника (тобто у рядку «Особа (платник податку) — покупець» зазначається «Неплатник», а у рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний ІПН «100000000000»), в табличній частині зазначаються зі знаком «-» обсяг операцій з постачання товарів/послуг та інші показники,якіо були зазначені в такій податковій накладній;
- у полі «Дата складання» зазначається «поточна» дата, тобто дата, на яку було виявлено помилку у складанні податкової накладної.
У «ЗІР» (підкатегорія 101.16), відповідь на запитання: «Який порядок заповнення табличної частини розрахунку коригування, що складається продавцем у випадках повернення ним суми попередньої оплати (авансу)/повернення йому товарів?», податківці наводять такий алгоритм складання РК у разі, якщо після складання ПН відбувається повне повернення суми попередньої оплати (авансу)/поставлених товарів.
У табличній частині такого розрахунку коригування, зокрема, в розділі Б зазначаються:
- у графі 1.1 – номер за порядком;
- у графі 1.2 – порядковий номер рядка податкової накладної, який коригується;
- у графі 2.1 – код причини коригування 103 (повернення товару або авансових платежів);
- у графі 2.2 – «№з/п групи коригування»;
- у графі 7 – зі знаком «–» значення графи 6 рядка податкової накладної, що коригується;
- у графі 8 – значення графи 7 рядка податкової накладної, що коригується. При цьому знак «–» у цій графі не вказується;
- графи 9 – 10 не заповнюються, залишаються незаповненими;
- значення граф 3 – 6 відповідає значенню відповідно граф 2 – 5 рядка податкової накладної, що коригується;
- у графі 13 зі знаком «–» зазначається значення графи 10 рядка податкової накладної, що коригується;
- у графі 14 – сума ПДВ з графи 11 податкової накладної зі знаком «–». При складанні РК до ПН, складеної та зареєстрованої в ЄРПН до 01.12.2018 р., графа 14 розділу Б розрахунку коригування «Сума ПДВ» не заповнюється.
Залежно від того, як оподатковувалася ПДВ операція, яка коригується (за основною ставкою, ставками 7%, 0%, чи звільнялася від оподаткування ПДВ), продавцем заповнюється відповідна графа розділу А розрахунку коригування.
Складений РК до податкової накладної на неплатника ПДВ реєструється в ЄРПН постачальником.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити