• Посилання скопійовано

Юрособа отримала паушальний платіж: чи оподатковувати його ПДВ?

Юрособа отримала паушальний платіж згідно з субліцензійним договором. Чи оподатковується такий платіж ПДВ?

Згідно з ч. 5 ст. 15 Закону про авторське право автор (або інша особа, що має авторське право) має право вимагати виплати, винагороди за використання твору. Способи визначення розміру винагороди за право використання прав інтелектуальної власності сторони встановлюють у договорі. Закон про авторське право визначає такі види винагород, які сплачуються власнику користувачем:

  • одноразовий (паушальний) платіж;
  • роялті;
  • комбіновані платежі.

Таким чином, паушальний платіж – є одним із видів виплати винагороди власнику авторських прав.

Відповідно до пп. 14.1.225 ПКУ роялті – будь-який платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об'єкта права інтелектуальної власності, зокрема, права інтелектуальної власності на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау). У даному випадку паушальний платіж відповідає визначенню роялті, тож і оподатковується як роялті.

Водночас не вважаються роялті платежі за отримання об'єктів власності, визначених вище, у володіння або розпорядження чи власність особи або якщо умови користування такими об'єктами власності надають право користувачу продати або відчужити іншим способом такий об'єкт власності, або оприлюднити (розголосити) секретні креслення, моделі, формули, процеси, права на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау), за винятком випадків, коли таке оприлюднення (розголошування) є обов'язковим згідно із законодавством України.

Водночас положеннями пп. 196.1.6 ПКУ передбачено, що виплата роялті у грошовій формі не є об'єктом оподаткування ПДВ.

Таким чином, необхідно зважати саме на умови такого ліцензійного договору. Якщо паушальний платіж відповідає визначенню роялті та надається у грошовій формі, операція з його отримання не призводить до виникнення ПЗ з ПДВ.

Якщо ж згідно з таким субліцензійним договором переходить і право власності на такі об’єкти інтелектуальної власності, або надається право продажу або відчуження їх третім особам, то такий платіж оподатковується ПДВ з урахування норм пп. 185.1 ПКУ. Згідно з нормами пп. «а» п. 186.3 ПКУ місцем постачання послуг з надання майнових прав інтелектуальної власності, використання об'єктів права інтелектуальної власності, у тому числі за ліцензійними договорами, вважається місце, у якому підприємство - отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Строки давності при реєстрації РК до ПН
    Чи можна скласти розрахунок коригування до податкової накладної у разі, якщо з дати її складання минуло 1095 календарних днів? А у разі, якщо йдеться про купівлю-продаж майнових прав?
    Сьогодні 12:1125
  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    Сьогодні 10:5111
  • Право на подання пояснень та копій документів для розблокування ПН/РК, реєстрацію яких було зупинено більш ніж 365 днів тому
    Чи має право продавець подати до суду клопотання для відновлення можливості подання письмових пояснень та копій документів для розблокування ПН/РК, реєстрацію яких було зупинено та з дати складання яких минуло 365 календарних днів?
    Сьогодні 09:0833
  • Щодо особливостей декларації з ПДВ в межах РЕЗ
    Чи обов'язково подавати уточнюючі розрахунки до декларацій з ПДВ за лютий та травень 2025 року, якщо в них були відображені показники ПН_РЕЗ та РК_2 до неї, що не вплинуло на кінцевий результат, враховуючи нові роз'яснення ДПС у листі №11933/7/99-00-21-03-02-07 від 02.05.2025 р.?
    18.07.202538
  • Списання безнадійної дебіторки: коригування ПДВ
    Підприємство списує безнадійну дебіторську заборгованість (аванс за непоставлений товар), що виникла у 2017 році. Податковий кредит за ПН на цей аванс був раніше задекларований. Як правильно відкоригувати ПДВ: нарахувати компенсуючі ПЗ за пп. 198.5 ПКУ чи подати уточнюючий розрахунок до декларації того періоду, коли було відображено податковий кредит?
    18.07.202587